“Civelek’in siyasi geçmişi fazla değil”

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar; Mahmut Civelek’in, Belsa’ya CHP bayrağı dikeceğini söyleyen CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’a, “Siz ancak...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar; Mahmut Civelek’in, Belsa’ya CHP bayrağı dikeceğini söyleyen CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’a, “Siz ancak parti binasına DHKP-C bayrağı asarsınız” şeklindeki cevabına karşılık,“Civelek’in siyasi geçmişi fazla değil. Ayrıca Büyükşehir’de iddialıyız” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 2011-12 bütçesini değerlendirmek ve ulusal bazdaki güncel olayları değerlendirmek amacıyla dün CHP İl Binası’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Akar’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özer, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Aksu da katıldı.

“KOCAELİ 2. ANTALYA OLACAK”
Mahmut Civelek’in, Belsa’ya CHP bayrağı dikeceğini söyleyen CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’a, “Siz ancak parti binasına DHKP-C bayrağı asarsınız” şeklindeki yorumuna karşılık cevap veren Milletvekili Akar, “Bu bayrağı biz değil ilk önce onlar dikti. Civelek’in biraz ders çalışması gerekiyor. Çok bilgili ve bilinçli beyanatlar vermiyor. Daha genç, siyasi geçmişi fazla değil. AKP’yle birlikte ortaya çıktılar. CHP sadece 6 ok ve Türk Bayrağı takar. Başka hiçbir bayrak asmaz. Büyükşehir’i de almak konusunda iddialıyız. Kocaeli tüm ilçeleri alarak adeta ikinci bir Antalya olacak” dedi.

“UZLAŞMA SAĞLANAN KONU”
Maşukiye’de kurulmak istenen yeni taşocağıyla ilgili konuşan Milletvekili Akar, “Kentte ilk kez uzlaşma sağlanan konu Maşukiye’deki taşocağıdır. Bir tek Vali, AKP İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı bu konuda bütünleşemedi. Hızlı tren projesi maliyeti düşürmek için yapılan bir proje değil. Başbakan’ın 2013’teki Marmaray açılışı için gerçekleştireceği bir şovun parçası sadece. Taş alınacak taşocaklarının Şirinevler, Muradiye, Hacı Mercan Alifet bulunan taşocakları olmasına karar verilmişti. Buralardan alınması gerekiyor. Bu taşocakları gerekli taşın hepsini temin edebilir” dedi.

“TEPKİSİZ TOPLUM HALİNE GELDİK ”
AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül de taşocağı konusunda baskıya alındığı için ses çıkaramıyor diyerek sözlerini sürdüren Akar, “Gönül’ün dünya görüşü AKP’nin muhafazakar kanadına uymuyor. AKP sanayiye karşı olduğumuzu söylüyor; ama biz sanayiye değil Kocaeli’deki sanayiye karşıyız. Toplumda da bir uyuşmuşluk var. Tepkisiz toplum haline geldik. Umarım Maşukiye’yi kurtarırız” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ İŞSİZLİKTE 8. SIRADA”
Perşembe günü bütçe görüşmelerinin kapanışının da gerçekleştirildiğini ekleyen Akar konu ile ilgili olarak şunları kaydetti; “2013 bütçesi halkın algısına yönelik bir aldatmaca. IMF’ye 23 milyar dolardan 1 milyar dolar borcumuz kaldı. 2010 yılından 2011’e devreden borcumuz ise 73 milyar dolar. 2011’de dışarıdan alınan borç ise 47 milyar dolar. Toplam borcumuz da 149 milyar dolar. 2013 yılı bütçesinde vergiler ve toplam özelleştirmelerden gelecek 24 milyar dolar, öngörülen dış borç da 13 milyar dolardır. Dış borcumuz bitmiş gibi görünse de doğru değil. Her şey güllük gülistanlık değil. Kocaeli’deki işsizlik oranı Türkiye’de 8’nci sırada yer alıyor.”

22 Aralık 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR