İlköğretim okulları bilgilerini sınıyor

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bilgi Kültür Yarışması” Halk Eğitim Merkezi’nde start aldı. İzmit ilçesinde bulunan 63 okulda...

BÜYÜT

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bilgi Kültür Yarışması” Halk Eğitim Merkezi’nde start aldı. İzmit ilçesinde bulunan 63 okuldan oluşan 13 grup arasında gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede bulunan bütün ilköğretim okullarını kapsayan geniş katılımlı bir bilgi yarışması düzenledi. İlk etapta ilçe çapında olacak olan yarışma daha sonra il genelinde ilçe birincisi okulların yarışmasıyla son bulacak. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organizasyonla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Müdürlüğümüz tarafından İzmit Belediyesi desteğiyle ilköğretim okulları arası “Bilgi Kültür Yarışması” düzenlenmiştir. Düzenlenen bu yarışma ile öğrencilerimizi sosyal-kültürel faaliyetlere katmak suretiyle yeteneklerini ortaya çıkarmak, dayanışma, paylaşım ve grup çalışmalarını güçlendirmek, okullar arası kaynaşmayı sağlamak amaçlanmıştır.

63 OKUL, 13 GRUP
İzmit Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılan “Bilgi Kültür Yarışması”na ilçemizden 63 ilköğretim okulu katılım sağlamıştır. Bu okullarımızdan kura ile 13 grup oluşturulmuştur. Gruplardan birinci olarak çıkan okullarımız yarı finalde, yarı finalden çıkan 3 okulumuz bugün yapılacak olan finalde yarışacaklardır. Final yarışmasında birinci olan okulumuz il genelinde düzenlenecek olan “Bilgi Kültür Yarışması’na katılarak ilçemizi temsil etme hakkına sahip olacaktır.

HEDİYELER BELEDİYEDEN
Yarışma sonucunda dereceye giren 3 okulun yarışmacılarına İzmit Belediyesi tarafından birinciye bisiklet, ikinciye mp4 çalar, üçüncüye ise mp3 çalar olmak üzere hediyeler takdim edilecektir. Yarışmada ilköğretim müfredatı doğrultusunda Tükrçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Genel Kültür konularından toplam 15 soru sorulacaktır.“ İlk gün programı önceki gün İzmit Halkeğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen bilgi yarışmasında 6 grup yarıştı.

06 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR