ZEHİRLİ ATIKLAR BULUNDU

Çayırova ilçesindeki boş bir araziye 14 ton balata fabrikası atığı dökülürken, sık sık çevre kirliliği ile gündeme gelen Dilovası'nda ise toprağın alt...

BÜYÜT

Çayırova ilçesindeki boş bir araziye 14 ton balata fabrikası atığı dökülürken, sık sık çevre kirliliği ile gündeme gelen Dilovası'nda ise toprağın altına gömülmek istenen yaklaşık 2 ton kömür atığı vatandaşların müdahalesi ile engellendi.

Çayırova Şekerpınar Mahallesi’ndeki geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi yakınlarındaki boş bir araziye kimliği belirsiz ve plakası alınamayan bir kamyon tarafından kimyasal madde atığı döküldü. İlk incelemelere göre dökülen atığın bir balata fabrikasından çıktığı tespit edilirken, Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Aydoğan miktarın yaklaşık 14 ton civarında olduğunu açıkladı. Dökülen kimyasal atıklar için Çayırova Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Müdürlüğü araştırma başlatırken, atıktan alınan numuneler İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme Merkezi(İZAYDAŞ)’ne gönderildi.

Dilovası'nı köylere bağlayan ve bir süre sonra 25 kömür tesisinin bölgeye taşınarak organize sanayi bölgesi oluşturulmak istenilen yol kenarına torbalanmış halde yaklaşık 2 ton kömür atığı ve tozu dökülerek, toprağa gömülmek istendi. Durumu fark eden bir çobandan tedirgin olan kimliği belirsiz kişiler atıkları yarı gömülü halde bırakarak kaçtığı ileri sürüldü. Her iki konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

08 Mart 2012 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR