2015-2016 yılı umre sezonu başladı

Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız ilan edilen umre konaklama türlerinden birini tercih ederek o türe ait “Banka Kodu” ile TDV Hac ve Umre Muhaseb...

Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız ilan edilen umre konaklama türlerinden birini tercih ederek o türe ait “Banka Kodu” ile TDV Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğü’nce anlaşmalı bankalarda açılan Umre Kurumsal Tahsilat Hesabı’na gerekli ücreti yatıracaklar. Daha sonra İl veya İlçe Müftülüklerine ya da elektronik ortamda www.diyanet.gov.tr adresinde “Umre Bilgi Giriş Programı”ndan müracaatlarını yapabileceklerdir.

 

Vatandaşlarımız başvurularını yaptıktan sonra, Müftülüklerden alacakları “2015-2016 Yılı Umre Kayıt Formu”nu 2 nüsha halinde doldurarak aşağıdaki belgeler ile ilgili Müftülüğe teslim edeceklerdir:

1. Katılacağı tur tarihi itibariyle geçerlilik süresi en az bir yıl olan çipli pasaport

2. Ücretin yatırıldığını gösterir banka dekontu,

3. 45 yaşından küçük olup eşleriyle birlikte gidecek bayanlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,

4. 45 yaşından küçük hanımlar ile 18 yaşından küçük erkeklerden birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan refakat belgesi (vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı), birinci derecede akrabası olmayanların ise, örneğini müftülükten temin edecekleri noterden alınacak muvafakatname ve taahhütname.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı uzun yıllara dayanan tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışı ile 2015-2016 umre sezonunda da huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir umre organizasyonu için vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda özel paketler halinde kapsamlı “umre tur programları” hazırlamıştır.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2015-2016 Umre Organizasyonunda;

OTEL-1: 7 Günlük, 10 Günlük, 12 Günlük, 14 Günlük Umre Programları;

NORMAL: 14 Günlük ve 20 Günlük Umre Programları;

EKONOMİK: 14 Günlük ve 24 Günlük Umre Programları bulunmaktadır.

 

Öğretmen, öğrenci ve veliler için de Şubat tatilinde 11 günlük Ekonomik ve Normal Sömestr Umre Programları düzenlenmiştir. Ramazan ayında umreye gitmek isteyenler için ayrıca program hazırlanacaktır. İlk umre kafilesi 14 Aralık 2015 tarihinde kutsal topraklara gidecek.

 

Kocaeli İl Müftülüğü de 2015-2016 yılı umre sezonunun başlaması nedeniyle hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktadır. Bu kapsamda İl Müftüsü Yusuf Doğan Başkanlığında bir değerlendirme toplantısı yapıldı. İl Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya umre hizmetlerinden sorumlu İl Müftü Yardımcısı Dursunali Lüleci, İlçe Müftüleri ve İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Erkuş katıldı. Toplantıda 2015-2016 yılı umre kayıtları ile ilgili görüş alış-verişinde bulunuldu, son hazırlıklar gözden geçirildi.

 

Kutsal umre yolculuğuna niyet eden vatandaşlar İl ve İlçe Müftülükleri ile cami görevlilerine başvurarak veya ve www.diyanet.gov.tr adresinden gerekli bilgileri alabilirler.

 

Kocaeli İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu irtibat telefonu: 0 262 322 34 71 (Dahili: 117 – 118)

13 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR