Otoban bayramda açık olacak

Tem Kocaeli geçişinde bayram tatili süresince onarım çalışması yapılmayacak. İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki TEM Otoyolu'nun Kocaeli...

BÜYÜT

Tem Kocaeli geçişinde bayram tatili süresince onarım çalışması yapılmayacak. İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki TEM Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde uzun süredir devam eden ve zaman zaman müteahhit firmanın belirsiz saatlerde yolu kapatmasıyla sürücüleri çileden çıkaran onarım ve asfaltlama çalışmaları bayram tatili boyunca yapılmayacak. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, 2 Eylül'ün de tatil ilan edilmesi halinde 9 güne çıkacak olan Ramazan Bayramı tatili boyunca mütehhit firmanın tüm onarım çalışmalarını durduracağını, TEM Otoyolu'nda bu süre içinde kesinlikle hiç bir çalışma yapılmayacağını söyledi.

GECE BAŞLAYIP GÜNDÜZ BİTİYOR
Vali Ercan Topaca, şu anda Ramazan boyunca TEM'in Körfez ilçesi ile Dilovası İlçeleri arasında yapılan onarım ve asfalt çalışmalarını müteahhit firmanın hafta içinde 21.00 ile 07.00 arasında gece yaptığını hatırlatarak, bu sayede daha önce gündüz meydana gelen sıkıntının sona erdiğini, bu saatlerde trafiğin Körfez Turnikelerinden D-100'e verilerek Dilovası'ndan yeniden TEM'e çıkıldığını hatırlattı. Haftasonları ise bu çalışma Bursa istikametinden dönüşler nedeniyle 24.00'de başlayıp yine 07.00’de bitiyor.

YOĞUN TRAFİK BEKLİYORUZ
Vatandaşlarımızın yollardaki uyarı levhalarına dikkat etmeleri lazım. Aksi taktirde otoyolda ciddi bir tıkanıklık yaşanır. Bayram süresince yoğun bir trafik olacak. Bayramda bu çalışmaları durduracağız. Bayramın başlangıcından hatta bir gün iki gün öncesinden başlayacak şekilde otoyol her yönüyle açık olacak. Bayram tatilinin ardından Cuma da dahil olmak üzere pazar akşamına kadar o günlerde de çalışma olmayacak. Dönüşte çok yoğun bir trafik akışı bekliyoruz.

DİLOVASI KAVŞAĞI BİTTİ
Bu arada D-100 Karayolu'nun en tehlikeli noktalarından biri olan ve bugüne kadar meydana gelen kazalarda yüzlerce can alan Dilovası Kavşağı çalışmaları da tamamlandı. Buraya yapılan ve birçok noktaya giriş çıkışı sağlayan Köprülü kavşak sayesinde artık buradan geçen ve Dilovası Rampası'ndan inen araçlar transit geçişlerde ışıklara takılmıyor. Bu kavşak Dilovası'nın şehir geçişini düzenlediği gibi D-100'ün ve TEM Otoyolu'nun limanlarla bağlantısını, ayrıca OSB'lere gidişi de rahatlattı. Vali Ercan Topaca, Gerek buradaki sanayi kuruluşların, gerekse yukarıdaki Organize Sanayi Bölgelerinin Otoyola ve limanlara erişiminde ciddi bir engel vardı. Bu kavşak 1994 yılında planlanmış, ancak kamulaştırma sorunlar nedeniyle yapılamamıştı. Sanayiciler, yerel yönetim, Karayolları ve Valilik hep beraber yapılan bir organizasyonla kavşağı tamamladık diye konuştu.

19 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR