AK Parti Genel Merkezi, 12 Haziran seçimleri öncesi 23. Dönem hükümetinin icraatlarını bir kitapta topladı

TBMM'nin yasama ve denetim faaliyetlerini içeren kitapta, dönem boyunca çıkarılan yasaların yanı sıra araştırma, soruşturma, gensoru, yazılı ve sözlü...

BÜYÜT

TBMM'nin yasama ve denetim faaliyetlerini içeren kitapta, dönem boyunca çıkarılan yasaların yanı sıra araştırma, soruşturma, gensoru, yazılı ve sözlü soru önergelerine yer veriliyor. Dönemin genel değerlendirmesi içinde, çeşitli alanlarda yapılan faaliyetler anlatılıyor.

Yasama faaliyetleri içinde Anayasa değişiklikleri, çıkarılan yasalar, alınan Meclis kararları, komisyonlara sevk edilen tasarılar, AK Parti milletvekillerince hazırlanan yasa teklifleri, Cumhurbaşkanınca geri gönderilen yasalar ile Anayasa Mahkemesinin iptal ettiği ya da yürürlüğünü durdurduğu düzenlemeler hakkında da bilgi veriliyor.

Kitapta, 23. Dönem'in ülkenin yıllardır birikmiş sorunlarının çözüldüğü bir dönem olduğu belirtilerek, 55 yıllık Türk Ticaret Kanunu, 85 yıllık Türk Borçlar Kanunu, 84 yıllık Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun yasalaştığına işaret ediliyor.

23. Dönemde gerçekleştirilen Anayasa değişiklikleri için 14 gün boyunca 173 saatlik çalışma yapıldığı ve bunun sonucunda 7 bin sayfalık tutanak tutulduğu belirtilen kitapta, kapalı alanlarda sigara içme yasağının da bu dönemde önemli bir reform olarak tarihteki yerini aldığı ifade ediliyor.

Dönem boyunca TBMM Genel Kurulunun 482 birleşim gerçekleştirdiği, 2 bin 867 saat çalıştığı, bu çalışmalarda 138 bin sayfa tutanak tutulduğu da kitapta yer alıyor.

27 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR