AKP, onu aday göstermezse 5 bin kişi istifa edecek

Aydın'ın yeniden aday gösterilmemesi halinde Gebze ilçe teşkilatına bağlı 22 mahalle ile 18 köyden yaklaşık 400 kadın yönetici ile binlerce parti üye...

Aydın'ın yeniden aday gösterilmemesi halinde Gebze ilçe teşkilatına bağlı 22 mahalle ile 18 köyden yaklaşık 400 kadın yönetici ile binlerce parti üyesi kadının istifa edeceği öğrenildi.

Uzun yıllardır AK Parti’nin önemli birimlerinde siyaset yapan ve Kocaeli genelinde en yüksek kadın üyeye sahip olan Gebze İlçe Kadın Kolları’nda mevcut başkan Vasfiye Aydın’ın önümüzdeki ay yapılacak kongrede yeniden aday gösterilmeyeceğine ilişkin haberler partili kadınları ayağa kaldırdı. Vasfiye Aydın’a sahip çıkan Gebzeli kadınlar, teşkilata bağlı 22 mahalle ile 18 köyü kapsayan bir çalışma başlattı.

 

“İSTİFALAR 5 BİNİ BULACAK”

Partili kadınlar Aydın’ın yeniden aday gösterilmemesi halinde aktif yöneticilikten istifa edeceklerini duyururken, söz konusu istifa edecek kadın yöneticilerin sayısı 400’e, toplam istifa dalgasının ise 5 bine ulaşacağı iddia edildi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, ilçe teşkilatlarındaki en etkili isim olarak biliniyor.  

 

SİBEL GÖNÜL KARGAŞAYA İZİN VERMEYECEK

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül’ün de konudan haberdar olduğu, Gebze’deki olası bir kargaşaya izin vermeyeceği ve Vasfiye Aydın’ın adaylığına sıcak baktığı alınan bilgiler arasında yer aldı. 

24 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Gebzeli - Öncelikle gerçekleşecek olan Kongremizin Kadın partililerimiz ve Gebze’miz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Temennim ahlaki değerlerimizin ön planda tutulacağı, demokratik çerçeve içerisinde bir seçimin olmasıdır. Partimizin 'Ak' Hanım neferi olmaya devam eden Matematik Öğretmeni olan yeniden görevin ehline verileceğini canı gönülden istediğim samimi, içten, toparlayıcı, yenilikçi, soğukkanlı, kararlı, ne yapacağını bilen, hedefleri olan mükemmel bir liderdir şimdi gazetede tekrar aday olduğunu okudum ve bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim. Göreve tekrar ekibiyle geldiği takdirde, çıtayı her zamankinden daha üst boyutlara taşıyacağından geçmişte yaptığı faaliyet, organizasyon toplumsal ve sosyal etkinliklere baktığımda hep ilkleri yapan bir başkan olduğunu gözlemledim. Vasfiye Başkanımızın Çıraklık dönemine bakarak kalfalık ve hatta ustalık dönemlerinin Gebze’mize ve biz Gebze de yaşamakta olan kadınlara ne kadar artı değerler katacağını düşünün.

Vasfiye Aydın, VARSA ADALET VAR! DEMOKRASİ VAR! GELECEK VAR

Yanıtla . 0Beğen 24 Aralık 10:28
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR