“Bayramda dargınlar barışmalı”

        İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi, Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED), Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi ve Türkiye Gençlik Vakfı tarafın...

BÜYÜT

 

 

 

 

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi, Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED), Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi ve Türkiye Gençlik Vakfı tarafından ortak bayramlaşma programı düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da katıldığı programda her dört sivil toplum kuruluşunun da yönetimleri Kocaeli Fuarı içerisindeki Sivil Toplum Merkezi’nde buluştu.

 

GENİŞ KATILIM

Bayramlaşmaya; Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş, Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Yasin Bulut ve KİHMED Başkanı Zafer Sevil katıldı.

 

BİR HÜZÜNLÜ BAYRAM DAHA

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bayramın kardeşlik olduğunu söyleyerek, küskünlerin barışmasını istedi. İslam coğrafyasının bir Ramazan’a daha kan ve gözyaşıyla girdiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bayrama hüzünlü giriyoruz. İsrail acımasızca her yeri yerle bir ediyor. İnsafları yok, bunlar sadece güçten, yumruktan anlar” diye konuştu.

 

PARÇALAR BİRLEŞSİN

İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Fevzi Utaş ise, “Bu bayramı maalesef buruk yaşıyoruz, Müslümanların kanı akıyor. Biz güçlü olursak dünyadaki Müslümanlar da güçlü olur. Gelecek nesli inşa etmek için çalışalım” dedi. KİHMED Başkanı Zafer Sevil, “Bu işin sevdalıları ile buluşalım istedik. Parçalar birleşsin, bir araya gelelim istedik. Bundan sonra da herhangi bir sıkıntı olmazsa bu birliğe devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

HİZMET BEKLEYENLER VAR

Kendilerinden hizmet beklendiğini ifade eden Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Yasin Bulut, “Bizden Ayşe’ler, Fatma’lar, Mehmet’ler hizmet bekliyor. İnşallah Allah bizlere hayırlı hizmetler nasip etsin” dedi.

30 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR