Engelliler Meclisi, bireysel destek çalışmalarına hız verdi

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Eğitim ve Gelişim Çalışma Grubu yöneticisi Rana Kaplan tarafından “Eng...

BÜYÜT

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Eğitim ve Gelişim Çalışma Grubu yöneticisi Rana Kaplan tarafından “Engelsiz Yaşam” adlı seminer verildi. Seminerde engellilerin hedeflerine nasıl ulaşacakları anlatıldı. Engelliler Meclisi’nin Nesrin Atar başkanlığındaki yeni yönetiminin görevlerine başlamasıyla birlikte engelli bireylere yönelik bireysel destek çalışmaları da hız kazandı.

 

BİREYLERİN YAŞAM KALİTESİ ARTACAK

Günümüz gelişim araçlarının en etkilisi olan koçluk programlarını bünyesinde bulunduran meclis bu doğrultudaki çalışmaları destekleyerek bireysel ve toplumsal gelişime yüksek katkı sağlamayı hedefliyor. Meclis Eğitim ve Gelişim Çalışma Grubunun yeni projesi Rana Kaplan Koçluk Merkezi ile yapılacak ortak çalışma ile engelli bireylerle yaşam koçluğu çerçevesinde devam edecek. Bu çalışmalar ile bireylerin yaşam kalitelerini geliştirmek amaçlanmakta.


“HEDEFLERE ULAŞMAK ZOR DEĞİL”

Çalışmalara büyük ilgi gösteren üyeler, eğitimlerin kendileri için çok iyi olduğunu ifa ettiler. Söz konusu eğitimlerle ilgili düşüncelerini dile getiren Meclis Üyesi Birsen Sapmaz, “Yapmak istediğim hedeflere ulaşmanın çok zor olmadığını, her şeyin üstesinden gelip kararlı olduktan sonra başarılamayacak hiçbir şey olmadığını anladım” dedi.

19 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR