“Bakanlar yetmez, hükümet istifa”

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda deprem etkisi yaratan 3 bakanın istifasının ardından İzmitli vatandaşlar hükümeti istifaya çağırdı.17 Aralık günü pa...

BÜYÜT


Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda deprem etkisi yaratan 3 bakanın istifasının ardından İzmitli vatandaşlar hükümeti istifaya çağırdı.

17 Aralık günü patlak veren yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında önce ki gün İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin istifa etmişti. Cumhuriyet Parkı’nda toplanan yurttaşlar, “Bakanlar yetmez, hükümet istifa” mesajını verdi. Eyleme TKP, FKF, Halkevleri ve sendikalar destek verdi.

HALK KÜRSÜSÜ KURULDU
Hükümet kanadında deprem etkisi yaratan istifaların ardından sokağa çıkan yurttaşlar tepkilerini dile getirdi. Cumhuriyet Parkı’nda toplanan kalabalık kitle sıkça, “Bakanlar yetmez, hükümet istifa”, “Hükümet istifa”, “Burası leş gibi yolsuzluk kokuyor” şeklinde slogan attı. Kurulan halk kürsüsünde eyleme katılanlar kısa konuşmalar yaparak düşüncelerini ifade etti.

BÜTÜN KİRLER GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ
Kurulan halk kürsüsünde bir konuşma yapan Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) temsilcisi Ozan Yılmaz, “Ülkemizde son günlerde olup bitenler sermaye düzenin bütün kirlerini gözler önüne sermiştir. Haziran Direnişi’yle büyük darbe alan AKP iktidarını oluşturan gerici birlik dağılırken bütün kirlerini de ortaya dökmeye başlamıştır. Bu kirler yalnızca hükümete değil, bir bütün olarak gerici, Amerikancı, sömürücü, sağcı zihniyete, cemaat örgütlenmelerine aittir. AKP iktidarının meşruiyetini sarsan hükümet İstifa talebi büyük bir güncellik kazanmıştır. AKP'nin yenileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

AKP’YE YÜRÜDÜLER
Yapılan konuşmaların ardından yürüyüşe geçen kalabalık kitle Fethiye Caddesi üzerinden Yürüyüş Yolu’na geçti. Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan Halk Bankası Şubesi’nde bir süre durarak slogan atan yurttaşlar, “İşte burası rüşvet yuvası” şeklinde tepkilerini gösterdi. Ardından yürüyüşe devam eden kitle AK Parti İl Başkanlığı önüne kadar yürüdü. Bir süre burada slogan atan eylemciler ardından dağıldı.

26 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR