KOÜ ve Litpa Aydınlatma arasında protokol

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü ile Litpa Aydınlatma San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında ‘Işık Ölçme ve Araştırma...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü ile Litpa Aydınlatma San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında ‘Işık Ölçme ve Araştırma Merkezi’ kurulmasına yönelik protokol imzalandı. Protokolü, Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Litpa Aydınlatma adına Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Işık imzalarken protokolde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut, Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Canan Perdahçı ve Litpa Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ünsalan’ın da hazır bulundu.

 

4 AY İÇİNDE KURULACAK

İmzalanan protokole göre 4 ay içinde kurulması planlanan ‘Işık Ölçme ve Değerlendirme Merkezi’ ile lisans ve lisansüstü öğrencilerinin eğitimine, öğretim elemanlarının araştırma çalışmalarına katkı sağlanması ve Litpa firması ile ortak proje, konferans ve seminer hizmetlerinin yürütülmesi amaçlanıyor.

 

DENEY VE ARAŞTIRMALAR DA YAPILACAK

Merkezin kurulması ile birlikte TÜBİTAK projesi olan Biodinamik Aydınlatma Sistemleri projesi de Litpa Aydınlatma tarafından Yrd. Doç. Dr. Canan Perdahçı’nın denetiminde gönüllü öğrencilerin katılımı ile yürütülecek. TÜBİTAK tarafından onaylı ve desteklenen deneyler ile araştırmaların da yapılacağı merkezde, aydınlatma ve aydınlatma aygıtları konusunda uzman Litpa yetkilileri tarafından mesleki deneyim ve bilgilerin aktarılacağı seminerler düzenlenecek.

24 Nisan 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR