“Tesisler için imar tadilatı şart”

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) yönetimi yaklaşan kongrenin net tarihini yapılan yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurdu. Gündemdeki gelişmeler ve özell...

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) yönetimi yaklaşan kongrenin net tarihini yapılan yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurdu. Gündemdeki gelişmeler ve özellikle Kocaelispor ile tesisler konusunun da dikkate alındığı açıklamada, vakfın genel kurul tarihi 28 Mayıs Cumartesi olarak açıklandı. Kongrede gereken salt çoğunluk sağlanamaz ise toplantının 4 Haziran Cumartesi günü çoğunluğa bakılmaksızın yapılacağı açıklandı.

 

“TESİSLER, KEV’İN MALIDIR”

KEV’in bir eğitim, kültür ve spor vakfı olduğunun belirtildiği açıklamada, son dönemde gündeme getirilen konularla spekülatif bir kampanyanın oluşturulmak istendiğine vurgu yapıldı. Kocaelispor başlığı altında sürekli gündeme gelen KEV Tesisleri’nin vakfın malı olduğunun belirtildiği açıklamada, tesislerin kendileri için hizmet ve hedeflere ulaşılmasında çok önemli olduğunun altı çizildi.

 

“KOCAELİSPOR’A KİRA BEDELİNİ VERİYORDUK”

Son dönemlerde vakfın kaynaklarının önemli bir bölümünün Kocaelispor’a aktarıldığının da ifade edildiği açıklamada, tesislerle ilgili alınan kiranın neredeyse tamamının kulübe aktarıldığı, Büyükşehir’in ise bu bedelin bir bölümünü hukuk yolu ile geri aldığı ve KEV’in de mülkünü satarak Büyükşehir’e bu parası iade ettiği, mülkünü Kocaelispor için sattığı ifade edildi.

 

“İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

Kocaelispor’un kurtuluşu KEV’de olmadığını dile getiren vakıf yönetimi, kulübün kurtuluşunun Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası gibi kurum ve bağlı kuruluşlarla sağlanabileceği ifade edildi. Ayrıca tesislerle ilgili imar değişikliği yapılarak değerinin artırılmasının KEV ve Kocaelispor karlı çıkması anlamına geleceğine de vurgu yapıldı ve Kocaelispor konusunda işbirliğine açık oldukları mesajı verildi.

 

KEV YÖNETİMİNİN AÇIKLAMASININ TAM METNİ

02.05.2016 tarihinde toplanan Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) yönetim kurulumuz 28.05.2016 veya 04.06.2016 tarihlerinde olağan genel kurul kararı almıştır.

Ayrıca son günlerde Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) üzerinden tartışma yaratan, bilgi eksikliği, bilgi kirliliği veya kötü niyetle, spekülatif kampanya oluşturulmaya çalışıldığının farkında olarak yönetim kurulumuzca değerlendirme yapılmıştır.

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) adı gibi eğitim, kültür, spor vakfıdır.

Yüzlerce öğrenciye burs vermekte, dışarıdan küçük görünen bu hizmet onların hayatına önemli katkı sağlamakta, fark yaratmaktadır.

Bu güne kadar binlerce öğrenci bu burslardan faydalanmış, çeşitli meslekler edinmiş bu ülkeye hizmet etmektedirler.

Bu hizmetin değeri ölçülemez. Başka bir şeyle kıyaslanamaz da.

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) eğitim, sanat, kültür ve spor hizmetleri yapmak ve desteklemek için kurulmuş çatı bir vakıftır.

Birinci amacı eğitimdir. Eğitimde ihtiyacı olan öğrencilere burs sağlayarak fırsat eşitliği yaratır.

Elbette nihai amacı üniversitedir, yurttur. Başarı ve master bursları vermektir.

Bu amaç uğruna Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) Üniversitesi kurmak için çalışmaktadır.

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV)Tesisleri, Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) ‘nın malıdır ve bu büyük hizmetleri ve hedefleri gerçekleştirilmesinde en önemli değerimizdir.

Elbette Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV)’nın hizmetleri arasında spora hizmet ve destek de öncelikli hizmetlerimizdendir.

Kocaelispor’u bizden daha az seviyorsunuz diyemeyiz, ama hiç kimseye de Kocaelispor’u sizden daha çok seviyoruz dedirtmeyiz.

Biz kişi olarak, kurum olarak Kocaelispor’a her şeyimizi verdik. Desteğimizi her şeyin üstünde tuttuk. Gerek geçmişte gerek bugün halen elimizden gelenin fazlasını yaptık, yapmaya devam edeceğiz.

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) son yıllarda kaynaklarının önemli bir bölümünü Kocaelispor’a aktarmıştır.

Büyükşehirle oluşan Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) tesisler kira itilafı karşılığı alınan kiranın neredeyse tamamı Kocaelispor’a aktarılmıştır.

Büyükşehir bu bedelin bir bölümünü hukuk yoluyla geri almayı hak kazanmıştır.

Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) bu bedeli Kocaelispor’a aktardığı için mülkünü satarak Büyükşehire parayı geri iade etmiştir.

Yani Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) binasını Kocaelispor için satmıştır.

Kocaelispor’un kurtuluşu Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) değildir. Kurtuluşunu Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV)’nda görmesi yanlış bir hedeftir.

Kocaelispor’un geleceği kentin dinamikleriyle, yani Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası gibi kurum ve bağlı kuruluşlardır.

Bu dinamikler yok sayılarak Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV)’nın hedef haline getirilmesi, kuşkulu soru işaretleri yaratmaktadır. Amaçlarının üzüm yemek olmadığı aşikardır.

Biz bütün bu gerçeklere rağmen, Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) Tesislerinin spor, kültür alanı olarak belirlenen imar durumunun mevcut irade (Büyükşehir Belediyesi, Bakanlık) tarafından değiştirilerek değerinin arttırılması ve bundan hem Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV)’nın hem de Kocaelispor’un karlı çıkması, hedeflerini gerçekleştirmesi için tüm girişimlerimizi yaptık.

Bu konuda tüm samimiyetimizle her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu bildiririz.

03 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR