HDP, Gültepe’de halk toplantısı gerçekleştirdi

Toplantıya Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, HDP Milletvekili Adayları Ali Haydar Konca, Güner Kizir, Sinan Odabaş, HDP İl Eş Başkanı M...

BÜYÜT

Toplantıya Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, HDP Milletvekili Adayları Ali Haydar Konca, Güner Kizir, Sinan Odabaş, HDP İl Eş Başkanı Mehmet Akgül,  EMEP İl Başkanı Arzu Erkan da katıldı. Toplantı sırasında ilk olarak söz alan Mehmet Akgül, “HDP'nin barajı aşması çok önemli, bunu herkese anlatıyoruz, sizlerden çevrenize anlatmalısınız. Barajı biz yıkacağız, bizler mecliste olacağız” dedi.

 

“ORTAK ADRES HDP’DİR”

Mehmet Akgül’ün konuşması sonrası söz alan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan şunları söyledi: “Kritik bir seçim süreci geçiriyoruz. Erdoğan'ın istediği başkanlık rejimine giden yolda biz demokrasi, emek ve halk güçleri bu düzene karşı olduğumuzu göstereceğiz. AKP seçimleri kaybetmemek için savaştan kaçınmayacaktır. Elimizdeki güçleri kullanarak onları saraylarından alaşağı edebiliriz. Evet, her şey seçimden ibaret değil, önemli olan 8 Haziran'dan sonra ki mücadelemizdir. Onların yoksulluğu besleyen, işçilerin emekçilerin sömürüsüne devam ettiren politikalarına dur diyeceğiz. Ezilen, sömürülen, baskı gören bir siyasetin ortak adresidir HDP. Kimseye 'Oy verin sizi kurtaralım' demiyoruz. Gelin hep birlikte yönetelim diyoruz. Toplumun bütün ezilen kesimleriyle ülkedeki siyaset modelini tersine çevireceğiz. Bu yüzden HDP'nin barajı aşması çok önemlidir. Herkes HDP'li olmak zorunda değil ama HDP'ye oy vermek zorunda diyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“GÖNLÜMÜZDE CHP OLSA DA OYUMUZ HDP’YE”

Selman Gürkan’ın konuşması sonrası Milletvekili Adayları sırayla konuşma yaptı. İlk olarak söz alan Sinan Odabaş şunları söyledi: “Bazı ön yargılar var partimize. Bu ön yargıları yok etmek için sizlerle bir araya geliyoruz, kendimizi tanıtıyoruz. Halkımız siyasete katılmalı, sizlerin katkıları çok önemlidir”

Güner Kizir: Bu kent HDP projesiyle buluşan bir kent. Yıllardır bu mahallerde yaşayan bizler, gerçekten bu koşullarda yaşamaya zarı olmamalıyız. Siz güzel insanların emekleri ve çabalarıyla yaptığımız seçim çalışmamız çok daha fazla insana ulaşırsa kıymetli olur. Seçime kadar seferberlik ilan ettik, çünkü AKP'nin artık sonu gelmiştir, bizler kazanacağız.

Ali Haydar Konca: HDP insanı merkeze koyuyor. Herkesin kendi kimliği, inancı ve düşüncesiyle kendini ifade edebilmeli. Biz Alevilerin 72 millete bir gözle bakması, HDP'nin gerçek düşüncesidir. Herkesin kendisini içinde bulacağı bir partiyiz. Açık açık söylüyoruz; Erdoğan'ı başkan yaptırmayacağız ve barajı geçtiğimiz takdirde mecliste onlar ile koalisyon yapmayacağız, bunu net bir şekilde söylüyoruz.

Toplantıya katılan vatandaşlar; mahallede Aleviler ve Kürtlerin kardeşlik ve barış içerisinde yaşadıklarını ifade ettiler. Bu güne kadar CHP dışında hiç bir partiye oy vermediğini ifade eden iki mahalleli, bu seçimlerde gönüllerinde CHP olsa dahi oylarını HDP'ye vereceklerini ifade ettiler.

03 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmili - yazıklar olsun bize yaa terörist pkk lılar gelip burnumuzun dibinde toplanıyor dün derincede de toplanmışsoysuzlar ALLAH hidayet versin bunlara hırsımda ağlıyorum ben bu kadar şehitlerimin olduğu yerde bu melun ları gördükçe onların peşinden gidenler imanlarını kontrol etsinler..

Yanıtla . 0Beğen 03 Mayıs 17:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR