Kartepe meclisinde komisyonlar seçildi

    İlk meclis olması sebebiyle meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlk meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Ü...

 

 

İlk meclis olması sebebiyle meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlk meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında gerçekleştirildi. En genç 2 meclis üyesi Caner Akçiğ ve Serap Özmen katip olarak divana çağırıldı. Gizli oylama yapılarak meclis birinci başkan vekilliğine Zafer Arat, ikinci başkan vekilliğine Murat Sabri Çakır seçildi. İki asil katip üyeliğine gizli oylamayla Mehmet Akif Polat ve Nurdane Erişti seçildi. Polat 30 oy, Erişti ise 29 oy aldı.

KATİP VE ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Asil üyelik için yapılan gizli oylamada 2 tane de boş oy çıktı. İki yedek katip üyeliğine ise yine gizli oylamayla Faruk Sarman ve Nebahat Kılıç seçildi. Sarman 27 oy, Kılıç da 25 aldı. 4 adet de boş oy çıktı. Encümen üyelerinin seçimi için CHP grubu adına Musa Kazım Ejderoğlu, AKP adına Hikmet Çelebi, Erol Yılmaz, Faruk Sarman isimleri önerildi. Oylama yine gizli şekilde yapıldı. Musa Kazım Ejderoğlu 10 oy, Hikmet Çelebi, Erol Yılmaz ve Faruk Sarman 22 oy aldı.

CHP’NİN ÖNERİSİ REDDEDİLDİ

CHP’li meclis üyeleri Kartepe nüfusunun 100 bini aştığı için Hukuk ve İç Denetim ve Teftiş Komisyonu kurulmasını önerdi. AKP’li meclis üyeleri ihtiyaç duyulmadığı gerekçesiyle yapılan açık oylamada 10 evet 22 ret oyuyla ret edildi. İhtisas komisyonlarından çevre komisyonu ve eğitim, kültür, spor ve gençlik komisyonlarına iki CHP’li üye seçilirken diğer komisyonlarabirer CHP’li üye seçildi.

KOMİSYONLAR SEÇİLDİ

İki komisyona ikişer CHP’li üye seçilirken dört komisyona birer CHP’li üye seçildi.

Plan Bütçe Komisyonu’na Hikmet Çelebi, Ahmet Atlı, Mehmet Akif Polat, Şaban Akyıldız, Mine Koç (CHP)

İmar Komisyonu’na Salih Aydın, Murat Sabri Çakır, Orhan Akyüz, Ercan Akçil, Nilay Merttürk (CHP)

Sosyal Hizmetler Komisyonu’na Kemal Bayraktar, Kemal Timur, Ahmet Sağırkaya, Nurdane Erişti ve Musa Ejderoğlu (CHP)

Türlü İşler Komisyonu’na, Sefer Yıldız, Ergül Şirin, Nebahat Kılıç, Selahattin Aktop, İsmail Akbaş (CHP)

Çevre Komisyonu’na Sevim Balaban, Tahsin Varol, Selahattin Aktop, Nezih Yılmaz(CHP), Hilmi Selçuk (CHP)

Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’na Faruk Sarman, Şaban Akyıldız, Mehmet Akif Polat, Caner Akçil (CHP), İsmail Akbaş (CHP)

Marmara Belediyeler Birliği’ne asil olarak Mehmet Akif Polat, Selahattin Aktop, yedek olarak da Nebahat Kılıç ve Faruk Sarman oy birliği ile kabul edildi.

Tarihi Kentler Birliği’ne asil Sevim Balaban yedek olarak Şaban Akyıldız oy çokluğu ile kabul edildi.

08 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR