Tek öğrenci için tren istasyonu açık tutuluyor

Japonya'nın en kuzeyinde bulunan Hokkaido adasındaki Kami-Şirataki tren istasyonu bir zamanlar işlek bir yerdi. Ancak bu uzak yerleşime gidip gelenle...

Japonya'nın en kuzeyinde bulunan Hokkaido adasındaki Kami-Şirataki tren istasyonu bir zamanlar işlek bir yerdi. Ancak bu uzak yerleşime gidip gelenlerin sayısı son yıllarda hızla düştü ve sonunda sadece iki istasyonluk hattı düzenli olarak kullanan tek bir kişi kaldı: Lise öğrencisi bir kız.

 

TREN SAATLERİ KIZ ÖĞRENCİYE GÖRE AYARLANDI

Hattı işleten Japon Demiryolları üç yıl önce durumu fark etti. Hat zarar ettiği için kapatılsaydı, her gün okula gidip gelmek için treni kullanan lise öğrencisi mağdur olacaktı. Bu nedenle üç yıl boyunca hattın zararına işletilmesine karar verildi. Hatta trenin istasyona geliş-gidiş saatleri, kızın okul saatlerine göre ayarlandı.

 

MEZUN OLUNCA KAPATILACAK

CCTV haberinde ismi açıklanmayan öğrenci Mart ayında mezun olunca hat kapatılacak. Bu istasyonun bulunduğu Engaru şehri yakınlarında son dönemde 20 kadar hat kapatıldı. Japonya'nın yaşlanan nüfusu bu duruma neden olsa da Japon devleti ne gençleri ne de yaşlıları göz ardı ediyor.

Kaynak: Haberler.com

10 Ocak 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

aynı şey - türkiyede aynı şey olsa o kız için AKP Lİ derler

Yanıtla . 0Beğen 10 Ocak 10:19
02

Mustafa TAN - Adapazarı - Harem arasındaki tren faaliyetinden durumumuz belli, fazla söze gerek yok. İETT nin 17/B hattı ve 200 No.lu Kocaeli BŞB nin hattı trenin banliyö ve adapazarı ekspresindekinin ulaşımdaki rahatlığı maalesef karşılamamaktadır.

Yanıtla . 0Beğen 10 Ocak 10:19
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR