Kartepe Belediyesi’nden uluslararası açılım

Yerli turistlerin yanı sıra son yıllarda yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği Kartepe İlçesi’nin tanıtımını uluslararası düzeyde gerçekleştir...

BÜYÜT

Yerli turistlerin yanı sıra son yıllarda yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği Kartepe İlçesi’nin tanıtımını uluslararası düzeyde gerçekleştirme hedefinde olan Başkan Hüseyin Üzülmez, ilçenin turizm potansiyelini göz önünde bulundurarak www.kartepe.bel.tr internet sayfasında turizm portalını İngilizce ve Arapça dil desteği ile site ziyaretçilerinin beğenisine sunulmasını sağladı.

 

Günümüz teknolojilerini yakından takip eden Kartepe Belediyesi, vatandaşlara yönelik yeni uygulamaları yanında e-belediyecilik hizmetleri ile de site ziyaretçileri tarafından beğeni ile takip ediliyor. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve gelmesi ardından turizme yönelik proje ve hizmetlerin de barındırıldığı internet sitesi, artan yabancı turist potansiyeli de düşünülerek yabancı dil seçenekleriyle diğer ülkelerin ziyaretçilerine de kendini tanıtmaya başladı.

 

Yabancı Turistlere Kolaylık

Kartepe Belediyesi’nin resmi internet sitesinin turizm portalı yabancı turistlerce de daha sıklıkla ziyaret edilmesi ve tanıtımlarını uluslararası düzeyde bir açılımla daha geniş kitlelere ulaştırmak için İngilizce ve Arapça dil desteği de sunmaya başladı. http://turizm.kartepe.bel.tr/en ve http://turizm.kartepe.bel.tr/ar linkleri ile belediyenin sitesini yabancı ziyaretçilerine farklı dil seçenekleri de sunan Kartepe Belediyesi, sanal ortamda uluslararası turizm açılımını test yayını ile sürdürmeye devam ediyor.

 

Göreve geldiği günden beri Kartepe’deki turizm potansiyelini artırmaya yönelik temas ve hizmetlerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Cennetten bir köşe” sloganıyla Kartepe’yi ve ilçenin eşsiz doğal güzelliklerini Arap ülkelerinin diplomatları ve Arap İşadamları Dernekleri ile paylaşıyor. İkili temaslarının olumlu ve gelecek vaad eden yatırımların önünü açmaya yönelik olduğunu belirten Başkan Üzülmez, “Bu anlamda ilçe esnafımıza katkısı sağlamak ve tanıtımımızın sanal ortamda yabancı ziyaretçilerin daha çok ilgisini çekmek adına, belediyemizin internet sitesindeki turizm portalına yabancı dil versiyonu ekledik. İlk etapta İngilizce ve Arapça dil seçeneği sunduğumuz site ziyaretçilerimizi ilçemizde de misafir etmekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

06 Ocak 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR