Gübretaş’tan 60’ıncı yılında sanata tam destek

Gübretaş “Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması”nın sergisi ilimizde de açıldıSosyal sorumluluk çalışmalarıyla dikkat çeken Gübretaş, 60. yılı...

BÜYÜT

Gübretaş “Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması”nın sergisi ilimizde de açıldı

Sosyal sorumluluk çalışmalarıyla dikkat çeken Gübretaş, 60. yılında başlattığı “Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması”na katılan eserler içinde en beğenilen 38 fotoğrafın yer aldığı sergiyi, İstanbul’dan sonra Kocaeli’nde de sanatseverlerle buluşturuyor. Açılışı Gazeteciler Günü vesilesiyle 24 Temmuz’da yapılan ergi, 12 Ağustos’a kadar hafta içi İzmit Sanat Galerisi’nde görülebilecek. Yerel ve ulusal basında görev yapan medya mensuplarının tarımla ilgili güzel karelerini buluşturan sergide 38 fotoğraf yer alıyor.

JÜRİDE TECRÜBELİ İSİMLER YER ALDI
Serginin Açılış Töreni’nde konuşan GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, “Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması”nın 60. yıl etkinlikleri kapsamında geçen yıl ilk kez düzenlendiğini ve yarışmaya Türkiye’nin 45 ilinden 260 eserin katıldığını belirtti. Yarışmada; hasadın, ekimin ve üretimin güzelliğinin profesyonel fotoğrafçıların objektifiyle buluştuğunu dile getiren Balta, jürisinde Coşkun Aral, Garbis Özatay, Selahattin Sevi, İsmail Küçük ve Sabahattin Kayış gibi basın fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli isimlerin yer aldığını sözlerine ekledi. Yarışmada birinciliği İstanbul’dan Kürşat Bayhan kazandı. İkincilik ödülünü Van’dan Ali İhsan Öztürk, üçüncülük ödülünü ise Trabzon’dan Yunus Mermertaş elde etti.

YARIŞMA GELENEKSEL HALE GELECEK
Açılışa katılan basın mensuplarının Gazeteciler Günü’nü de kutlayan Osman Balta, serginin 12 Ağustos’a kadar hafta içi günlerde İzmit Belediyesi’nin Cumhuriyet Parkı içinde bulunan İzmit Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olduğunu belirtti. Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nı geleneksel hale getirerek her yıl farklı bir temayla sürdürmeyi hedeflediklerini belirten Osman Balta, “60 yıldır sektöründe çok sayıda ilklere imza atan GÜBRETAŞ, önümüzdeki dönemde de toprağa, emeğe ve sanata olan katkılarını devam ettirecektir” dedi. Sergi açılışı için gelen basın mensuplarına çeşitli hediyeler verildi.

25 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR