Yöresel Kültürler Fuarı’na ilgi büyük

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 8.’sini gerçekleştirdiği Yöresel Kültürler Fuarı, 4 Haziran Çarşamba günü İzmit Fuar alanında başladı. 50...

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 8.’sini gerçekleştirdiği Yöresel Kültürler Fuarı, 4 Haziran Çarşamba günü İzmit Fuar alanında başladı. 50 hemşeri derneğinin yerel ürünlerini ve kültürel zenginliklerini sergilediği fuar, 8 Haziran tarihine kadar devam edecek.

   

İLK GECE KARADENİZLİLERİN

Farklı kültürlerin bir araya gelerek tanıştığı ve kaynaştığı Yöresel Kültürler Fuarı’nın açılış töreni önceki akşam Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi’nde yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın katıldığı açılış töreninde kurdele kesilerek açılış yapıldı.

 

KENTİMİZE AİT NE VARSA

BURADA GÖRÜYORUZ

‘’Zenginlik sadece parayla olmuyor’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu,

”Kocaeli’nin zenginliği kültür zenginliğidir. Kocaeli’nde her renk var. Medeniyetimizin bütün filizleri Kocaeli’nde çiçekleniyor. Etkinliğe katılan tüm hemşeri derneklerine teşekkür ediyorum. Kentimize ait ne varsa burada onu görüyoruz. Farklı coğrafyalardan buralara gelmiş büyüklerimiz, bugün bizler bu güzellikleri, kültürleri özgürlük içerisinde yaşayabiliyoruz. Hamdolsun demokrasinin güzelliklerinin nimetlerini yaşıyoruz” diyerek açılış kurdelesini protokol ile birlikte kesti.

 

BAŞKAN YÖRE STANTLARINDA

 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Ordu yöresine ait folklor ekibi tarafından halk oyunu gösterisi sergilendi. Beğeniyle izlenen halk oyunlarına vatandaşlar da eşlik ederek birlikte oynadı. Başkan Karaosmanoğlu, 50 hemşeri derneğinin standını tek tek gezerek kendisine ikram edilen yöresel yemek ve tatlılardan tattı. Artvinlilerle birlikte halay çeken Başkan Karaosmanoğlu, tüm yörelerin stantlarına misafir oldu.

 

YAĞIŞLI HAVA ÇOŞKUYA ENGEL OLMADI

Yağmura rağmen Güneş Sahnesi’nden ayrılmayan gençler, Resul Dindar ve Bayar Şahin’in şarkılarıyla coştu. Yağmur altında ıslanmalarına rağmen birlikte horon tepen gençler yağışlı havaya aldırış etmedi. Karadenizliler Gecesi’nde mıhlamadan karalahanaya yöresel lezzetlerle Karadeniz kültürüne ait birçok öğe stantlarda sergilendi. Geç saatlere kadar yağmur altında şarkılara eşlik eden, horon tepen gençler, tam bir Karadeniz Gecesi yaşadı.

05 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR