300 yıllık köyün altyapısı yok

Kandıra’ya bağlı Babalı Mahallesi’nin muhtarı Metin Yörük, Büyükşehir’den ve Kandıra Belediyesi’nden yeterli hizmeti alamadıklarını belirtti. 2B soru...

Kandıra’ya bağlı Babalı Mahallesi’nin muhtarı Metin Yörük, Büyükşehir’den ve Kandıra Belediyesi’nden yeterli hizmeti alamadıklarını belirtti. 2B sorunu nedeniyle çoğu hanenin tapusunun bulunmadığını belirten Yörük, “Bu sebepten dolayı bölgemize neredeyse hiç hizmet yapılmıyor” dedi.

 

TAPU VE ALT YAPI SIKINTISI

Ünal Köken’in başkanlığa gelmesinin ardından biraz hizmet almaya başladıklarını dile getiren, Yörük, “En büyük sıkıntımız tapu ve alt yapı konusu. Yetkililerin bu sorunları en kısa sürede çözmelerini talep ediyoruz. En büyük plaj bizde, fakat denize girilemiyor. Çünkü alt yapımız yok ve fosseptikler denize akıyor. İSU para istiyor, verilmek istenmeyince de pislikler yollara ve denize akıyor” dedi.

 

ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI

300 yıllık bir köyde yaşadıklarını, buna rağmen kimsenin kendilerine tapu vermediğini ve altyapılarını yapmadığını dile getiren Yörük, “Ahır yapmak istesek, elektrik ve su bağlatamıyoruz. Devlet desteklemelerinden bile yararlanamıyoruz. Babalı sanki kanserli bir bölge. Elimiz kolumuz bağlı. Altyapımız yapıldığında üst yapımız da yapılacaktır. Tapu sorununu her yere ilettik. Sorunun çözüleceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

CANKURTARAN YOK

Sahillerinin Cebeci’deki gibi düzenlenmesini istediklerini dile getiren Muhtar Yörük, şöyle konuştu: “KOSGEM sahilimizde görev yapmıyor. Cankurtaran ekibi 5 tane yeğenim görev yapıyor. Gönüllü olarak bu işi yapıyorlar. Bunlara Büyükşehir Belediyesi sadece simit verdi. Can yelekleri yok. Gereken tüm güvenlik önlemlerinin alınmasını istiyoruz.” 

15 Mayıs 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR