KOÜ’den AMATEM projesine tam destek

Başkan Doğan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret ederek AMATEM konusunda görüş alış verişinde bulundu. Başkan Dr. Nevz...

Başkan Doğan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü ziyaret ederek AMATEM konusunda görüş alış verişinde bulundu. Başkan Dr. Nevzat Doğan’ın gündeme getirdiği AMATEM  projesine Kocaeli Üniversitesi’nden tam destek geldi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Başkan Doğan’ın gündeme getirdiği AMATEM projesinin çok yerinde bir proje olduğunu ve bu konuda üniversite olarak ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

“ÜNİVERSİTEMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Başkan Doğan, Kocaeli Üniversitesi ile birçok ortaklaşa çalışma yaptıklarının ifade ederek, “ Kocaeli Üniversitemiz, artık Türkiye’de, Avrupa’da farklı bir yeri olan bir üniversitemiz. Biz de bununla gurur duyuyoruz. Kurumlar arası ilişkileri çok önemsiyoruz. Her şeyin önüne bilimi, bilgiyi koyarak çalışıyoruz. Üniversitemizde bu konuda vazgeçilmez bir kuruluş. Çok güzel çalışmalar yapılıyor. Özellikle sağlıkla ilgili konularda çok güzel hizmetler sunuluyor. Rektörümüzün doktor olması da bunu daha da kapsamlı hale getiriyor. Ziyaretimizde, yaptığımız çalışmalarımızla ilgili paylaşımlar yapalım, şehrimizin eksikleriyle ilgili de görüş alışverişi yapalım istedik. AMATEM konusunu da görüşüyoruz. İzmit Belediyesi olarak şehrimizde bir AMATEM’in kurulması yönünde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Üniversitemiz, Hocamızın da rektörlüğü ile birlikte farklı branşlarda da açılımlar gösterdi. Çok güzel işbirliklerimiz var. Sanattan spora kadar, üniversitemizle güzel çalışmalarımız oluyor” şeklinde konuştu.

 

“ÜNİVERSİTELİ PAZARI”

Üniversiteli öğrencilere yönelik projeleri hakkında bilgi veren Başkan Doğan, “Üniversiteli öğrencilerimiz için yeni bir üniversiteli pazarı, yanında sosyal tesisi olan bir birim yapacağız. Projesi bitti, ihale aşamasına geldi. Öğrencilerimiz çorba çeşmelerimizden istediği kadar faydalanabiliyor. Bu dayanışma sürecek. Üniversiteler bilim yuvalarıdır. Bizim ışığımız, önümüzdeki lokomotif üniversitemizdir. Sayın rektörümüzün, görev aldığından bu yana temposunu da izliyoruz. Son derece başarılı ve güzel çalışmaları var. Bizler de her zaman yanlarındayız” dedi.

 

KOÜ-BELEDİYE İŞBİRLİĞİ

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü da,  Başkan Doğan ile eskiye dayanan bir dostlukları olduğunun ifade ederek “İzmit Belediyemiz ile birlikte birçok işbirliğimiz var. Ortak çalışmalarımız devam edecek. AMATEM konusu da çok önemli ve bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

23 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR