Çeker’den önemli talep

        Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Erol Kalemer ile birlikte Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Orakçı’yı ziyaret etti. B...

 

 

 

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Erol Kalemer ile birlikte Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Orakçı’yı ziyaret etti. Başkan Çeker’in hayırlı olsun ziyaretinde güncel konular tartışıldı. Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Orakçı ziyaret için şube başkanı Çeker’e teşekkür etti. Ömer Çeker ise Hasan Orakçı’nın hekimlerin ekonomik ve sosyal haklarının korunması için gerekli çalışmamaları yapacaklarına inandığını söyledi.

 

İŞBİRLİĞİ YAPALIM
Meslek odalarının çalışma hayatında önemli yeri olduğunu dile getiren Çeker, ziyarette şöyle konuştu: “Odalar ve sendikalar kendi iş kollarında iş birliği yapmalı. Bu şekilde vatandaşlarımıza daha fazla ve etkin hizmet yapılabilir. Sendikalar ve odalar üstlerine düşeni tapmadıklarında vebal altında kalırlar” dedi.

 

HASTANE GEREKLİ

Diş Hekimleri Odası’nın serbest diş hekimlerinde olduğu gibi ağız ve diş sağlığı merkezlerini de denetlemesi yetkisi olmasını istediklerini belirten Çeker, ayrıca önemli bir konuyu da gündeme getirdi. Çeker konuşmasında Kocaeli’nin acil olarak tam teşekküllü bir ağız ve diş sağlığı hastanesine ihtiyacının bulunduğunu dile getirdi ve yetkililerden bu konuda çalışma yapmalarını istedi.

 

HASTA SAYISINI AÇIKLADI

Özel muayenehanelerde hekimin 15, merkezlerde ise 40 hasta kabul ettiğini dile getiren Çeker, “Bu oran Avrupa standardının çok üzerinde. Kısa sürede bu kadar fazla hastaya hizmet vermek vatandaşın alacağı hizmet kalitesini de düşürüyor. 0-18 yaş arası çocukların azı dişlerinin çekimi özelde yapılıyordu. Şimdi böyle değil. Sağlık Bakanlığı bu yanlıştan bir an önce dönmeli. Sağlık hizmeti almak bir anayasal haktır. Bu hak bakanlık tarafından engelleniyor” dedi.

 

MERKEZ KURULMALI

Kocaeli’de çok sayıda ağız ve diş sağlığı merkezinin açıldığını dile getiren Çeker, “Bu merkezlerin ameliyathaneleri yok. Ameliyathane olmayan bir yer merkez olamaz. Hatta buralarda kanal tedavisi bile yapılamıyor. Çene cerrahisi yok. Bu nedenle ilimizde nüfus artışına orantılı olarak diş hekimi ve sağlık personeli istihdamı sağlanmalıdır. Tam teşekküllü ağız ve diş sağlığı merkezi kurulması gerekmektedir” diye konuştu.

06 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR