Kapanca Sokağı’na butik otel

İzmit Belediyesi, “Tarih Koridoru” projesi kapsamında çok önemli bir adım atıyor. Tarih koridoru projesinin ana damarı olan Kapanca Sokak’ta daha önce...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi, “Tarih Koridoru” projesi kapsamında çok önemli bir adım atıyor. Tarih koridoru projesinin ana damarı olan Kapanca Sokak’ta daha önce kamulaştırılan ve restore çalışmaları devam eden tarihi konaklardan biri olan Zeytinciler Konağı, Butik Otel olarak hizmet verecek.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da, büyük önem verdiği Tarih Koridoru kapsamındaki Kapanca Sokak’ta çalışmalar hız kazandı. 6 binanın İzmit Belediyesi, 2 binanın ise İl Özel İdaresi tarafından restore edildiği Kapanca Sokak’ta bulunan Zeytinciler konağı da tarih koridoru projesi kapsamında restore ediliyor. Restorasyon çalışmalarını 2013 yılı sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.

12 ODASI VAR
Hatırlanacağı gibi İzmit Belediyesi; Kapanca Sokak’ta bulunan Abdullah Gökdemir ile Fahrettin Zeytinci’ye ait tarihi konağı 420 bin TL’ye kamulaştırmıştı. Mülkiyeti İzmit Belediyesi’ne ait olan tarihi binanın 12 bağımsız odası var. Tarihi binada restaurant, kafeye uygun salonlar da bulunuyor.

BELEDİYE İŞLETECEK
Her odada banyo, tuvalet bulunacak. İhaleyi kazanan firma, restorasyon işini 240 günde tamamlayacak. Toplam 450 metrekare kapalı alanı bulunan 3 katlı tarihi binadaki Butik Oteli, İzmit Belediyesi işletecek.3 kattan oluşan binanın toplam maliyeti ise 399.853.37 lira. Binada şu an çalışmalar sürüyor.

22 Şubat 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR