Erbakan: AKP, Saadet'e katılsın

Gölcük'te coşkulu bir kalabalığa hitap eden Saadet Partisi GİK üyesi Fatih Erbakan, Milli Görüşün partisi SP olduğunu söyleyerek, AKP’nin Saadet Parti...

BÜYÜTGölcük'te coşkulu bir kalabalığa hitap eden Saadet Partisi GİK üyesi Fatih Erbakan, Milli Görüşün partisi SP olduğunu söyleyerek, AKP’nin Saadet Partisi’ne katılmasını önerdi

Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı ve GİK üyesi Dr.Fatih Erbakan, Sapanca’da katıldığı piknik programından sonra, akşam da partinin Gölcük İlçe Divanına misafir konuşmacı oldu. Partililerin tıklım tıklım doldurduğu Gölcük Kongre Sarayı’nda ilk olarak selamlama konuşması yapan SP Gölcük İlçe Başkanı Dr.İbrahim Akgündüz, “Milli Görüşçü olduğumuz için şükretmeliyiz , bu davayı yeniden şahlandırmak için buradayız” dedi. Daha sonra söz alan Adalet eski Bakanı İsmail Müftüoğlu, katılımcılara Erbakan hocanın emanetlerine sahip çıkma sözü verdirdi.

BUSH VE MUŞ
Ardından kürsüye gelen Fatih Erbakan özetle şunları söyledi : “Bir seçimde % 40 oy aldığı Muş’a daha sonra gittiğinde babam , “dünyada iki kutup var: Bush ile Muş” demişti. Bizim de Siyonizm’e, Pentagon’a karşı Kocaeli’miz var. Davamız babamızın çizgisinden saptırılmasın diye, evlatları olarak gece gündüz çalışmaya başladık. Önümüzü kesmek için bazıları da canla başla çalışmaya başladı. Ama biz her türlü bedel ödemeye hazırız. Erbakansız Milli Görüş oyununu şimdi de bize oynuyorlar.
HADİ ORADAN DEDİKODUCULAR!
Yok partiden ayrılacakmışız , yok ondan bundan davet bekliyormuşuz . Hadi oradan dedikoducular. Bir fıkrada Oflular’ın Rize ve Trabzon’dan birine bağlanma konusunda -Rizeyi Of’a bağlasınlar - dediği gibi, bize teklif gelirse diyeceğiz ki - AKP Saadet’e katılsın -. Maksatlı söylentiler bizi partimizden koparamaz. Cenab-ı Allah sadıkları vefasızlardan ayıracak ve Milli Görüş samimiler eliyle yükselecek. Biz bel altı vurmalardan etkilenmeyiz.”

60 PARTİNİN HEPSİ AYNI
Milli Görüşün teröre, ekonomiye ve her soruna ilaç olduğunu söyleyen Erbakan şöyle devam etti: “60 partinin hepsi aynıdır. Faizci sisteme alternatif çözümleri yoktur. Papağan gibi borç, faiz, vergi ve zamdan başka söz bilmezler. Hükümet Telekomu, limanları, birçok tesisleri ve vatan topraklarını satıyor; siz icra iflas memuru musunuz ? Bu gidişle Çankaya’nın antika vazolarını, tablolarını bile satacaklar. Biz milliyiz, diğerleri ise derece derece işbirlikçi. Kimin ne olduğu zor şartlarda belli olur. Merhum Erbakan en zor şartlarda milli olduğunu ispatladı.Milli Görüş Kıbrıs barış harekatını yapmak, çekiç gücü kovmak, hapis cezası riskine rağmen 28 şubat karşısında dik durmaktır. Diğerleri siyonizmi tanımadıkları için, farkında olmadan ona hizmet ederler.

ENSENİZİ ÖPTÜRÜYORSUNUZ
Ey hükümet, sizin yakanızda onların verdiği rozetlerden yer kalmadı. Bunlar 12 senede 30 kere ABD ye gittiler, turistik seyahat için mi ? Gittikleri Ortadoğu ülkelerinde Obama’nın selamını söylemeden söze başlamıyorlar. Milli Görüş sadece yerel konularla sınırlı değil. İslam birliği kurulacak, D8 canlanacak, 2.Yalta konferansı yapılıp Endonezya’dan Fas’a kadar mazlumların hakkı alınacak. Kuracağımız yeni dünyada söz güçlülerin değil, haklıların olacak. Diğer partiler ise küresel güçlerin her isteğine tabi olurlar. -Nato’nun Libya’da ne işi var -derler; sonra onlara kılavuzluk yaparlar. Suriye ile vizeleri kaldırıp 3 ay sonra NATO’ya ‘gel birlikte işgal edelim’ derler. Siz sadece Berlusconi ve Sarcozy’ye kulağınızı ensenizi öptürüyorsunuz. Biz 60 partiden biri değiliz. Diğerleri işbirlikçi ve taklitçi , birbirlerinin ikiz kardeşidir”
PUSULU ÇARŞAF GİBİ OLDU
AKP-HAS birleşmesine de değinen Erbakan sözlerini şöyle tamamladı: “Son günlerde hocamızı haklı çıkaran bir gelişme oldu, birbirlerinin aynı iki parti bütünleşiyormuş. İsrafı önlemek için, kafaları karıştırmamak için 60’ınız birden tek parti olun; o rengarenk tabelalar, çeşitli şarkılar nedir öyle? Oy pusulaları sizin yüzünüzden çarşaf gibi oldu. 60 taneniz de birleşseniz faydasız; tek çözüm Milli görüştür. Babamın vaktiyle Şanlıurfa’da dediği gibi, ‘biz de şimdi tertipçilere, siyonizmin planlarına hodri meydan diyoruz. AKP ile HAS parti birleşiyor, biz de diyoruz ki, AKP, SP’ye katılsın”. Toplantı daha sonra Refah Partisi eski genel başkanı Ahmet Tekdal’ın parti teşkilatlanma modeli hakkında verdiği sunumla sona erdi.

16 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR