AKP 15 yaşında

AKP İl Başkanlığı önceki gün partinin 15’inci kuruluş yıl dönümünde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün...

AKP İl Başkanlığı önceki gün partinin 15’inci kuruluş yıl dönümünde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün ve kurucular kurulu üyelerini Beytül Kebap Restoran’da ağırladı. Programa Milletvekilleri Sami Çakır, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu ve İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da katıldı.

 

“NİCE YILLARA”

Programın açılışında konuşan Şemsettin Ceyhan, “Bugün 2001 yılında kurucu il yönetimimizdeki kurucu il yöneticilerimizle bir araya geldik. 15 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan’ın başlangıcını yaptığı partimiz Kocaeli’de de teşkilatını yapılandırdı. Benim de kendime göre bir hikâyem var. Şu kurucu yönetimden kimseyi tanımadığım halde, ben siyaseti bilmeyen birisi olarak yapabilirim dedim. Ardından beni Sayın Bakanımıza ve kurucu il başkanımıza götürdüler. Komisyonun verdiği rapor doğrultusunda Bakanımız olur dedi. Ve ben de 15 yıl önce kurucu il gençlik kolları başkanı olarak göreve başladım. Bugün katılım gösteren tüm eski ve yeni yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Nice yıllara” dedi.

 

“KURUCU ANLAYIŞIN DIŞINA ÇIKMADIK”

Ceyhan’ın ardından konuşan Kurucu İl Başkanı Nihat Ergün, “15’inci yılı tamamlıyoruz. Önemli roller üstlendik. Siyasi partiler arasında 4 defa üst üste iktidar olan parti yok. Bu 4’üncü iktidar dönemimiz. Birçok önemli gelişmenin altında sizlerin alın teri vardır. Bunun temelinde bulunan insanların hala tamamına yakını buradaysalar bu çok önemlidir. Çok şükür ki bugün kurucu arkadaşlarımızın içerisinden milletvekillerimiz, bakanlarımız çıktı. Partinin ana kademesinde şimdiye kadar kurucu anlayışın dışına çıkmadık. Bu her teşkilata nasip olan bir şey değil. Az sayıdadır bu teşkilat yapısı” açıklamasında bulundu.

 

“SİYASETİN KURALINI YENİDEN KOYDUK”

Eski Bakan Ergün’ün ardından konuşan Fikri Işık, “Bu büyük hareketin içerisinde olmak benim için bir ayrıcalıktır. Aslında AK Parti’yi millet kurmuştu. Sadece tabelasını asmak kalmıştı. O dönemde basmakalıp eleştiriler yapılıyordu. Bu hareket başarısızlığa mahkum olacak deniliyordu. Biz bir partiden ayrılıp başka bir parti kuran bir hareket değiliz. Biz siyasetin kuralını yeniden koyan bir siyasi partiyiz. Türkiye 15 yılda uçurumun kenarından kendisinden habersiz adım atılamayan bir ülke konumuna geldi” şeklinde konuştu.

 

“GÖNÜL BAĞINI KOPARAN OLMADI”

Bakan Işık, “Kurucu il yönetiminden seçilmiş kadrolara en fazla insan aktaran teşkilat Kocaeli teşkilatıdır. Bu ne kadar ilke bir anlayışla kurulduğumuzun göstergesidir. Partimizin omurgası sağlam bir şekilde ayakta duruyor. Bunu devam ettirmek zorundayız. Güçlü teşkilat anlayışının ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz’da gördük. Biz teşkilatlarımızla güçlüyüz. Partimizden şu ana kadar kopan bir arkadaşımız yok. Bu dava hareketinin en önemli göstergelerinden biridir. Yolda nefesi kesilenler olabilir, tekrar yürüyüşe devam eden arkadaşımız olabilir ama gönül bağını koparan arkadaşımız olmadı” ifadelerini kullandı.

 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Yemeğin ardından partililer aralarında bir değerlendirme toplantısı yaptılar. Değerlendirme toplantısından sonra da katılımcı kurucu yönetim kurulu üyelerine plaketleri takdim edildi. Plaket takdimine Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katılım gösterdi. Serkan BORLAK 

16 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR