“Anadolu’yu Vermeyeceğiz”

Canlı katliamına dur demek için Trakya İğne Ada’dan hareket eden Trakya-Marmara Kervanı, dün ilimize ulaştı. Ankara’ya yürüyen grup, taşı, toprağı, su...

BÜYÜT

Canlı katliamına dur demek için Trakya İğne Ada’dan hareket eden Trakya-Marmara Kervanı, dün ilimize ulaştı. Ankara’ya yürüyen grup, taşı, toprağı, suyu ve insanıyla “Anadolu’yu Vermeyeceği” dedi.

Büyük Anadolu Yürüyüşü Grubu’nun “Anadolu’yu Vermeyeceğiz” sloganıyla 8 ayrı koldan başlattığı yürüyüş kapsamında Trakya İğne Ada’dan hareket eden Trakya-Marmara Kervanı, önceki gün ilimize ulaştı. Tamamen gönüllü bireylerden oluşan yaklaşık 30 kişilik grup kaşık ve darbuka eşliğinde Anıtpark’a kadar yürüdü. Burada mola veren grup, yaptıkları basın açıklamasında Anadolu’yu suyu, doğası ve kökleriyle yaşatacaklarını kaydetti. 21 Mayıs Cumartesi Günü diğer yürüyüş gruplarıyla Ankara’da buluşacak grup adına aktivist Sibel Çakıcı açıklama yaptı.

CANLI YAŞAMI TEHLİKEDE
Çakıcı, “Canlı yaşamı büyük tehlike altında. Tüm sularımız enerji şirketlerinin eline geçti. Dağlarımız maden şirketleri tarafından parsellendi, delik deşik ediliyor. Binlerce yıldır ektiğimiz tohumlar yok olmaya başladı. Bu nedenle biz Anadolu insanları, Anadolu’yu yaşatmak için ayağa kalkmaya karar verdik. Hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeden tüm Anadolu insanlarını ve dünya insanlığını bu yürüyüşe davet ediyoruz” dedi. Bu açıklamanın ardından grup üyeleri Ankara’ya varmak için yola koyuldu.

07 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR