Alikahyalı muhtarlardan taşlamaya tepki

Büyükşehir Belediyesi’nin Alikahya hattına koyduğu belediye otobüslerini taşlayanlara Alikahya Toplu Yapı Yönetimi ve mahalle muhtarları tepki gösterd...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi’nin Alikahya hattına koyduğu belediye otobüslerini taşlayanlara Alikahya Toplu Yapı Yönetimi ve mahalle muhtarları tepki gösterdi.
Muhtarlar “UKOME’yi sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Alikahya SS. 55 No’lu halk Otobüsü Kooperatifi arasında “Kent Kart” yüzünden başlayan gerginlik ve belediye otobüslerinin taşlanmasına mahalle muhtarları ile İzmit Belediyesi’nin AKP ve CHP’li meclis üyeleri tepki gösterdi. UKOME Başkanı Abdulmuttalip Demirel ile Kara Ulaşım Şube Müdürü Salih Kubar’ı, Alikahya Toplu Yapı Yönetim Başkanı Ünal Dikilitaş, Başkan Yardımcısı Atilla İlhan, yönetim kurulu üyesi S. Adem Elbaş, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sevgi koyun, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Fatma Keskin, Akarca Mahalle Muhtarı Müesser Yılmaz ve Yuvam Akarca’da ikamet eden İzmit Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Gülümser Ayhan ziyaret etti.

SAKIN VAZGEÇMEYİN
Ziyarette yaşanan olumsuz olaylara üzüldüklerini belirten Alikahya Toplu Yapı Yönetim Başkanı Ünal Dikilitaş, mahalleli olarak UKOME ve belediyenin aldıkları kararın her zaman yanında olduklarını söyledi. Dikilitaş, “Büyükşehir keşke daha önceden bizimle konu hakkında görüşseydi, biz böyle bir durumun yaşanmasına izin vermez, gerekirse önüne geçerdik. 11 yıldır ulaşım sorununun çözümünü bekliyoruz. Merkez ile ulaşımda çift araç sıkıntısı çekiyoruz. Her gün mahalle sakinlerinden şikayet alıyoruz. Sakın aldığınız kararlardan vazgeçmeyin” ifadeleri ile UKOME’ye destek olduğunu gösterdi.

KİMSENİN EKMEĞİ YLE OYNAMADIK
Ayrıca mahalle sakinlerini zor zamanda yalnız bırakmayan İzmit CHP Meclis Üyesi Gülümser Ayhan, hiçbir zaman kimsenin ekmeği ile oynamadıklarını söyledi. Ayhan, “Bu olayların yaşanmasına gerçekten çok üzüldük. Ancak bölgede yaşayan 30 bin kişinin ihtiyacını karşılamak adına mahalleli olarak sizlerin yanınızdayız. İnsanlarımızın bir an önce mağduriyetleri giderilmesi gerekiyor. Derdimiz kimsenin ekmeğiyle oynamak değil, vatandaşın eziyetinin son bulmasıdır” dedi.

VATANDAŞI MAĞDUR ETMEYİZ
UKOME Kara Ulaşım Şube Müdürü Salih Kumbar, kendilerine saldıranların kooperatif üyesi olmadığını belirterek, eninde sonunda Büyükşehir Belediye otobüslerinin Alikahya’da vatandaşa hizmet vereceğinin sözünü verdi. Kubar, “Alikâhya’da kurulan kooperatif yasalara göre D-100 Karayolu’na verilmiş ancak bizlerden, kuzey yolu isteniyor. Bunu yapabilmemiz için birleşme konusunda hala kendileri ile görüşüyoruz. Ancak bunu yaparken de vatandaşımızı mağdur edemeyiz” dedi.

ULAŞIMDA YAPILANDIRMA
Vatandaşın her gün kendilerinden alçak tabanlı klimalı Avrupa standartlarında araçlar istediğini belirten Salih Kumbar, modern düzeyde ulaşım sağlamak için çalıştıklarını sözlerine ekledi. Kumbar, “Bizler bölgeye yeni hat ya da otobüs eklemedik. Dört ayrı projemiz doğrultusunda ulaşım hatlarımızı yapılandırıyoruz” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kumbar misafirlerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu da ziyaret etmelerini tavsiye etti.

03 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR