Kocaeli’de tarihi sempozyum

        Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi’nin kent ve bölge tarihinde önemli bir yere sahip olan Gazi Akça Koca anı...

BÜYÜT

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi’nin kent ve bölge tarihinde önemli bir yere sahip olan Gazi Akça Koca anısına düzenlediği “Uluslararası Gazi Akça Koca ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu” 2-3-4 Mayıs tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirildi.

 

GENİŞ KATILIM

Sempozyuma Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, çok sayıda akademisyen, tarihçi, araştırmacı ve yazar katıldı.

 

TARİHİ ÇALIŞMALAR

Açılış töreninde konuşan ve tarihin gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kentimizin tarihinde önemli yer tutan bulunan Sırrı Paşa Konağı, Portakal Hafız Mescidi gibi pek çok tarihi eseri restore ettik. Tarihimizde önemli yere sahip kişileri de bu sempozyum ile daha yakından tanıyacağız” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, sempozyuma sağlanan katkılardan dolayı Rektör Komsuoğlu’na plaket takdim etti.

 

08 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR