Öztürk: İktidar partisi DP’lileri kabullenemedi

DP İzmit Başkanı Murat Öztürk, “DP’den istifa edenler hala DP eski başkanları olarak adlandırılmaktadır. Kendileri AKP’ye geçse de iktidar partisi ken...

BÜYÜT

DP İzmit Başkanı Murat Öztürk, “DP’den istifa edenler hala DP eski başkanları olarak adlandırılmaktadır. Kendileri AKP’ye geçse de iktidar partisi kendilerini kabullenememektedir” dedi.

DP İzmit İlçe Başkanı Murat Öztürk yönetim kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Öztürk, “DP’den istifa edenler hala DP eski başkanları olarak adlandırılmaktadır. Kendileri AKP’ye geçse de iktidar partisi kendilerini kabullenememektedir. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün yapılan toplantıda söylemlerinde ‘AKP’ye geçmek için çok geç kaldınız’ demesi kendilerinin azınlık olarak kaldıklarının bir göstergesidir. AKP’ye geçiş şöleninde eski arkadaşlarımızın söyledikleri gibi 1500 kişi ile geçeceğiz açıklamaları ile fiyasko ile sonuçlandığını gördük” dedi.

MENDERES RUHU
Öztürk, “Bakan Ergün’ün Adnan Menderesin ruhunun AKP’de olduğu söylemleri gerçekten gülünç. Bakan bu aralar ne dediğini bilmemekte. Ağzından çıkanın nereye gittiğini anlamamakta. Şunu belirtmeliyim ki, DP’den istifa ediyorum diyenlerin çoğu DP’li değildir. Partide hiç birinin kaydı yoktur. DP olarak dimdik ayaktayız. Gidenlerle de bir sorunuz yok. Genel merkezin 750 kişi ile Kocaeli’de yaptırdığı ankette yüzde 10 DP çıktı. Bu seçimlerde üç parti olarak geçiyor olsa da DP sürpriz yapacaktır” şeklinde konuştu.

17 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR