Karamürsel’de “Yeni Türkiye Söyleşileri"

Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve Gazeteci Yazar Ahmet Kekeç konuşmacı olarak katıld...

BÜYÜT

Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve Gazeteci Yazar Ahmet Kekeç konuşmacı olarak katıldı.

Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık konuşmasında geçtiğimiz gün ülkemizde Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan terör eyleminden bahsetti.

Özışık 31 Mart tarihine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek “ Daha önce gittiğim her konferansta, ülkemize yeni bir tehlikenin sessiz ve sinsice yaklaştığından bahsetmiştim. Türkiye’yi ayağa kaldıracak bir eylem yapacaklarından emindim.

Savcıyı rehin alan iki teröristin eylemi sadece DHKP-C’nin terör eylemi değil, yaklaşan seçimler öncesi oyun kurucuların yaptıkları eylemdir.

İki teröristin talepleri şunlardı; Berkin Elvan’ı katleden polislerin canlı yayına çıkarak itirafta bulunmaları ve polislerin halk mahkemelerinde yargılanmaları,

Bugüne kadar Berkin Elvan için yapılan eylemlere katıldıkları gerekçesiyle haklarında soruşturma açılan, işten atılan, tutuklanan herkesin suçlamalarının kaldırılması,

Oluşturulacak bir heyetle iletişim kurmak, heyette Ümit Kocasakal, Sezgin Tanrıkulu, CHP’den bir avukat, Halk Meclislerinden bir kişinin bulunması.

Teröristler,  talepleri karşılanmazsa savcıyı öldüreceklerini söylemişlerdi.

6 saat süren bir pazarlığın ardından ortak nokta bulunamayınca Savcı’nın başına ve göğsüne kurşun sıkılarak şehit edildi.

Şehit edilen Savcı, Berkin Elvan cinayeti soruşturmasına yeni atanmış, Berkin Elvan’ın ölümünde rolü olabilecek 21 polisin ismine ulaşmış ve davanın sonuna gelmişti.

Daha önceden planlandığı belli olan bu terör olayı iki kişiyle yapılabilecek bir eylem değil. Çağlayan adliyesi devasa bir bina, o saatte savcının orada olduğunu nereden biliyorlardı. Silah ya da silahlar büyük ihtimalle binaya daha önceden sokulmuştu.

Benim asıl üzerinde durduğum konu bu vahşetin siyasi ve insani boyutudur. Altını çizerek açıkça söylüyorum. Bu ülkedeki kadar kansız, kendi ülkesine, kendi vatanına düşman olan, terör yandaşlılarının olduğu başka bir ülke yoktur. Sosyal medya, bu yandaşların attığı kan dondurucu yorumlarla dolup taştı. 

“Adalet için vursunlar savcıyı ki Erdoğan adaletin ne olduğunu görüp anlasın”, “Kalkın halay çekiyoruz, oturmak yok bugün” diyen yorumlar birbirlerini izledi.

Açıkça söylüyorum Berkin Elvan’ı bugüne kadar siyasiler ve medya kullandı. Berkin’i terör eylemlerinde ön saflara sürüp, ölmesine vesile olan terör örgütü DHKP-C’ye bile destek verecek kadar çukurlaştılar” dedi.

 

Gazeteci Yazar Ahmet Kekeç ise yeni anayasa hakkında açıklama yaparak “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anayasa yapmak için 400 milletvekili lazım diyor. Ben de Cumhurbaşkanı gibi düşünüyorum.

Bugün parlamentoda bulunan partilerin neredeyse tümü, anayasayı değiştirme vaadiyle milletin huzuruna çıkmışlardı. İktidar partisi hariç, hiçbiri sözünde durmadı. Hatta aralarında gerçekten de yeni anayasa istiyormuş gibi yapanlar bile çıktı. Anayasa yapmadan masadan kalkmayacağız dediler ama masayı ilk onlar terk etti. 

Erdoğan vaatler kalemine yeni anayasayı dahil ettiği için seçildi. Yani halkın %52’si sandığa giderek, hem Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını onaylamış hem de yeni anayasaya evet demiş oldu” dedi.

03 Nisan 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR