Profesyonel sanatçılara taş çıkarttılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, verdiği kaliteli müzik eğitimi ile yeni yeteneklerin yetişmesine önemli katkı sunuyor.Büyükşehir Belediy...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, verdiği kaliteli müzik eğitimi ile yeni yeteneklerin yetişmesine önemli katkı sunuyor.


Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın hayatlarına girmesiyle müzik eğitimi almaya başlayan gençler, kısa süre içinde profesyonel sanatçı ya da orkestralara adeta meydan okuyor. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü’nde eğitim gören öğrenciler geçtiğimiz hafta verdikleri yaz konseriyle, aldıkları eğitimin ne denli başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Altı yıllık bölümün henüz başında olan öğrenciler, birbirinden zor klasik eserleri başarı ile seslendirdi. Hanende ve sazende bölüm öğrencileri başarılarıyla eğitimcilerini gururlandırırken, vatandaşlardan tam not aldı.

KOROYU FATİH ADALI YÖNETTİ
Türk Sanat Müziği Bölümü öğrencilerinin yaz konseri Büyükşehir Belediyesi Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirildi. İki bölümden oluşan konseri Türk Sanat Müziği Keman Bölümü eğitmeni Fatih Adalı yönetti. Konserde, Tansel Ertan ud, Burçin Sühendan Sarı, Büşra Okumuş ve Ayhan Ayaz keman, Metehan Döner tanbur, Serkan Öztürk klasik kemençe, Melek İnan kanun ve Aydın Can neyde görev aldı. Korodo ise Saliha Gülşen Akın, Nalan Güzelgün, Merter Ünal ve Ayşe Burcu Atabey yer aldı. Şükrü Çelikten de ritm sazıyla konsere renk kattı.

04 Temmuz 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR