Kaderlerini 1424 kişi belirledi

AKP’de yapılan temayüllerin tartışmaları devam ediyor. 12 ilçe başkanının kaderini belirlemek amacıyla yapılan temayül yoklaması adeta tek taraflı sav...

BÜYÜT

AKP’de yapılan temayüllerin tartışmaları devam ediyor. 12 ilçe başkanının kaderini belirlemek amacıyla yapılan temayül yoklaması adeta tek taraflı savaş olarak yapıldı. Neden mi? AKP Genel Merkezi tarafından belirlenen tek liste sonrasında teşkilat içerisinde görev yapan isimlere göreve çağrıldı. Yapılacak olan temayüle İlçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları icra kurulu üyeleri, belediye ve il genel meclis üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanlarından oluşan teşkilat mensupları katıldı.

Rakamlarla bakıldığında ise İzmit (179), Kartepe (134), Gebze (127), Kandıra (151), Darıca (95), Çayırova (80), Dilovası (79), Başiskele (111), Karamürsel (98), Gölcük (117), Derince (93), İl Yönetim Kurulu (50) olarak ortaya çıkıyor. 12 Belediye başkanıyla birlikte 1416 kişiden 1284 partili yapılan temayüle katılırken, 132 kişi katılmadı. Bu teşkilat mensuplarının yanı sıra milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da görüş ve düşünceleri alındı.

Alınan bu düşünceler sonrasında AKP tarafından gereği yapılacak. Parti içerisinde ilçe başkanlarından sadece Ali Korkmaz atama yöntemiyle başkanlığa geldi. Diğer ilçe başkanlarının hepsi kongre sonrasında koltuklarına oturdular. İlçe başkanlarının bir çoğu kongreyle geldim, kongreyle giderim düşüncesinde. Kendilerine diretmeleri durumunda parti içerisinde sıkıntı olacağı bir gerçek. AKP’lilerin aklına ise 12 ilçede belirlenen 4 bin 800 delege neden seçim yapıldığı sorusu geliyor. O zaman bu delegeler neden belirlendi? Hadi belirlendi o zaman nenden oylama makamı gibi kullanıyorlar.

14 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR