Üner: Belediyede taşeronlaşma devam ediyor

HAS Parti İzmit İlçe Başkanı aynı zamanda Belediye-İş Sendikası üyesi Sinan Üner, sendikayı ziyaretinde belediyede taşeronlaşmanın devam ettiğini, eme...

BÜYÜT

HAS Parti İzmit İlçe Başkanı aynı zamanda Belediye-İş Sendikası üyesi Sinan Üner, sendikayı ziyaretinde belediyede taşeronlaşmanın devam ettiğini, emekli olanlardan yönetime yakın olanların yan kuruluşta çalışmaya başladığını söyledi.

Halkın Sesi (HAS) Partisi İzmit İlçe Başkanı Sinan Üner ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye-İş Sendikası Kocaeli şubelerini ziyaret etti. HAS Parti heyetini, Belediye-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Sedat Küçük ile 2 No’lu Şube Başkanı Osman Şar karşıladı. Aynı zamanda belediye işçisi olan Sinan Üner, ziyarette yaptığı konuşmada Belediye-İş Sendikası üyesi olmaktan onur duyduğunu söyledi. Üner, sendika içersinde birçok kez haksızlığa karşı omuz omuza verdiklerini belirterek, Torba Yasa’ya karşı hem işçi sınıfının bir neferi olarak hem de HAS Parti olarak mücadele vermeye devam edeceklerini söyledi.

FİRMA DEĞİŞTİRDİLER
Üner, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde taşeronlaşma hızla devam ediyor. Bilindiği gibi Belediye-İş bu taşeronlaşma karşısında hukuki hakkını kullanmış önce mahkemeye vermiş ve kazanmıştı. Mahkeme sonuçlandıktan sonra adamlar firma değiştirerek bunu önlediler. Yaptıkları tutarsızlıklar birbiri ardına devam ediyor. Gidişat hiç de iyi değil. Emekliliği gelenlerin zorla emekli olmalarını istediler. 4 yakın adamları emekli olduktan sonra yan kuruluşta çalışmaya başladı” diye konuştu.

154 BİN İŞÇİ TEDİRGİN
Belediye-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Sedat Küçük ise “Başkan bize söyleyecek bir şey bırakmadı. Kendisinin de dediği gibi işçi sınıfından gelmesinden dolayı bizi en iyi o anlar. Doğru konulara değindi. En önemlisi Torba Yasası’dır. Resmen iktidar partisi ve belediye başkanlarının iki dudağı arasında kaldık. Ben İzmitliyim, eşim, çocuklarım İzmitli. Bu uygulama ile birlikte belki bizler bile şehir dışında bir yere gönderilebiliriz. 154 bin üyemiz var ve şuanda tedirginler. Buradan sesleniyoruz. Tek isteğimiz Torba Yasa içerisine işçinin rızası olmadan isteğe bağlı ibaresi eklenmesidir” dedi.

BELEDİYELERDE KOMİSYON
Belediye-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Osman Şar ise şunları söyledi: “Üyelerimizin siyasetin içerisinde olması bizi mutlu ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ndeki keyfi uygulamalar, hepimizin canını çok sıkıyor. Bu uygulamanın sona ermesini istiyoruz. Adapazarı’nda örgütlü olduğumuz bir belediyeden aradılar. Komisyon oluşturulacak dediler. Sizden kimi yazalım. Bu komisyonda mecbur benim adım olacak ve ben ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Yakında Kocaeli’de de belediyeler içinde bu komisyonlar oluşturulacak” dedi.

06 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR