Körfez’e bir bomba daha

Sanayi tesisleri ile sürekli gündemde olan Körfez ilçe, İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda gündeme geldi. CHP’li Mehmet Kaçar, Gübretaş’ın yeni bir...

BÜYÜT


Sanayi tesisleri ile sürekli gündemde olan Körfez ilçe, İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda gündeme geldi. CHP’li Mehmet Kaçar, Gübretaş’ın yeni bir amonyak tankı yaptırmak istediğini söyledi ve bunun ölümlere davetiye anlamına geldiğini söyledi

İL Genel Meclisi aralık ayı ilk toplantısı dün Fahim Kılıç başkanlığında Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan konuk olarak katıldı. Kılıçarslan otizmde erken teşhisin öneminden bahsetti.

ENGİLLİLER GÜNÜ
Kasım toplantısında plan ve bütçe komisyonuna havale edilen, görevde yükselme eğitimi ve unvan değişikliği sınavında başarılı olan 4 personelden sözleşmeli olarak çalışan bir kişinin mühendis kadrosuna atanabilmesi için, teknisyen kadrosunun kaldırılarak aynı derecede mühendislik kadrosunun açılması ile ilgili konu karara bağlandı. Ardından söz alan KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

OTİZMDE ERKEN TEŞHİS
17 yaşında otizmli bir meleğe sahip olduğunu ifade eden Kılıçarslan, otizmin ne demek olduğunu anlattı. Erken teşhisin önemine değinen Kılıçarslan, “Son yıllarda otizm oldukça artmış durumda. Aileler olarak yaşama kaynaşmak amacıyla bu derneği kurduk. Kocaeli’nde yaşadığımız için çok şanslıyız. Bizim için eğitim çok önemli. 6 ile 16 yaş arasında olan bir eğitim merkezi açtık. Ardından Derince’de 16 yaşından büyük çocuklar için bir meslek eğitim merkezi açtık” şeklinde konuştu.

PERSONEL AÇIĞIMIZ VAR
Otizmli çocukların yanında olmaya devam edeceklerini dile getiren Kılıçarslan, “Biz meleklerimizin yanındayız ama bizden sonrasını düşünüyoruz. Vinsan’da farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bazı eksiklerimiz var. Yaşam merkezimizde maddi sıkıntılardan kaynaklı bir personel açığımız var. Türkiye’de ücretsiz böyle bir kurum yok” şeklinde konuştu. Fahim Kılıç, “Kendi meleği dışında diğer melekleri de hayata kazandırmanızın çabası için tebrik ederim. Bu konuyu en kısa zamanda konuşacağız” dedi. CHP’li Evnur Sandal ise “Kendinizi bir an için engelli düşünün” ifadelerini kullandı.

GÜBRETAŞ’TAKİ TEHLİKE
Mecliste kasım ayı son toplantısına ait kararlar tutanağı okundu. Daha sonra söz alan CHP’li Mehmet Kaçar, Gübretaş’a yeni bir amonyak tankı kurulmak istendiğine vurgu yaptı. Kaçar, “Deprem zamanı da tank nedeniyle çevre boşaltılmıştı. Soğuk yanık gibi kesin ölüm etkileri var. Buradaki tanklarda amonyak donmuş halde tutulacak. Bu da hava ile temas ettiğinde etkisini artırıyor. Havaya kısa sürede yayılan bu gazın solunması halinde akciğer neredeyse iflas ediyor ve sonunda kesin bir şekilde ölüm geliyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü’nün konu ile ilgili bize bilgi vermesini istiyoruz” dedi. Fahim Kılıç ise konu ile ilgili notunu aldığını ifade etti.

02 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR