'İdam meclise gelirse destekleriz'

Partisinin il binasında haftalık basın açıklaması gerçekleştiren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü kamuoyunda tartışılan idamın geri getirilmesi ile ilgili, "...

Partisinin il binasında haftalık basın açıklaması gerçekleştiren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü kamuoyunda tartışılan idamın geri getirilmesi ile ilgili, "Meclise idamın gelmesi ile ilgili bir yasa tasarısı getirilirse MHP sonuna kadar destekler" dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü dün partisinin il binasında haftalık basın açıklaması gerçekleştirdi. Geçen Cuma günü TSK içerisindeki bir grup askerin başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişi ve sonrasında yaşanılanlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ünlü konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü konuşmasında, "Milletine bomba atan teröristlere hesap iliklerine kadar sorulmalıdır" dedi.

 

'HUKUKTAN AYRILMAYALIM"

"Darbecileri cezalandırırken yarım yamalak demokrasimizi daha fazla hırpalamayalım, hukukun üstünlüğünden ayrılmayalım" diyen Ünlü konuşmasının devamında, "Birbirimize çatık kaş, eğik yüzle bakmayalım. Çünkü darbecilerin bir amacı da budur. Oyuna gelmeyelim. Tuzağa düşmeyelim. Burası Irak, Mısır, Somali, Tunus, Suriye, Libya değildir. Yapmaya da kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir ve bu millet Türk’tür. Türkiye şimdiye kadar birçok darbe ve darbe teşebbüsüyle karşılaşmıştır. Fakat hiçbiri 15 Temmuz kadar ağır olmamıştır" diye konuştu.

 

'ŞAKA ALINIR YANI YOK'

Ünlü, "Yaralarımızı saralım, kardeşliğimizi canlı tutalım, aramıza ekilmek istenen nifak tohumlarını kurutup, çürütüp tümden atalım. Yaşadığımız sürecin şakaya gelir, hafife alınır yanı yoktur. Herkesin hanesine düşen dersi çıkarması lazımdır. Darbe ülkenin içe kapanması, dış dünyayla bağının kesilmesi demektir. Kalkışma teşebbüs aşamasında kalsa da, Türkiye maalesef bu kulvardadır" dedi.

 

'İÇ SAVAŞA MAHAL VERİLMEMELİ'

Konuşmasında ülkede bir kaos yaratılmak istendiğini ifade eden Ünlü, "Türk milleti darbeye boyun eğmedi, ancak iç savaşa hiç kimse bilerek veya bilmeden hizmetkârlık da yapmamalıdır. Ve de yaşananların küresel bağlantıları olduğu kadar, Ortadoğu’daki sınırların ve devletlerin çökmesiyle de yakından bağı olduğu gözden uzak tutulmamalıdır. Yeni bir müdahale kapıları milli mutabakatla sürgülenmeli, intikamcı söylem ve üsluptan sakınılmalıdır. Tehlike geçmiş değildir. Ekonomideki bozulmalar, dip yapan turizm korkuları tırmandırmaktadır" sözlerini kullandı.

 

'HERKES TÜRKİYE'DİR'

"Türkiye bizimdir, herkes Türkiye’dir" ifadelerini kullanan Ünlü, "Türk milleti ayrılık kabul etmeyen, varlığının bedelini kanla, fedakarlıkla ödemiş büyük bir kudrettir. Bilelim ki, 15 Temmuz bir lütuf değil, 93 yıllık Cumhuriyet tarihinin simsiyah bir sayfasıdır. Türkiye ya bağımsızlığına ve milli kimliğine kardeşlik şuuruyla sahip çıkacak, ya da şu anki tereddüt ve başı boşluklar terörizme altın tepsi içinde arayıp da bulamayacağı yeni fırsatlar sunacaktır" şeklinde konuştu.

 

'GÜN BİRLİK GÜNÜ'

Ünlü konuşmasının sonunda, "Korku aşılayanlara, korkuluk dikip siyasi istismar çetelesi tutanlara şans tanımayalım, Türkiye’yi yaşatalım. Gün dayanışma günüdür. Gün kardeşliğimizi tescil ve teyit etme günüdür. Gün büyük düşünme, istiklalimize sahip çıkma, küçük hesap yapanları, dağılmamızı gözleyenleri mağlup etme günüdür" dedi.

 

'İDAM GERİ GELMELİ'

İdamın geri gelmesi ile ilgili soruları da yanıtlayan Ünlü, "Biz MHP olarak İdamı hep istiyorduk. Meclise gelirse onaylayacağımızı düşünüyorum. Anca şatlarımızın içinde bölücü terör örgütünün elebaşı olan Öcalan'ın da idam edilmesi olmalı. Biz, yıllardır idamın geri getirilmesi konusunda düşüncelerimizi sürekli söyledik. O zaman bizleri dinlemeyenler de şimdi bizim durduğumuz noktaya geldi" ifadelerini kullandı.

 

'ŞİMDİ TÜRKİYE'YE YAPILIYOR'

"7 aydır Paralel tarafından operasyonlar şimdi Türkiye yapılıyor. MHP’ye ne yapılmak isteniyorsa bugün Türkiye'ye de yapılmak istenen aynıdır. Bu anlamda MHP'nin kendi iç tartışmaları ve diğer süreçleri son günlerde ülkemizde yaşananlardan sonra yeniden değerlendirileceğini düşünüyorum. Bugün valilik talimatı ile sadece Türk bayrakları ile sokağa çıkan vatandaşları birlik içinde olması ve vatan ve bayrak etrafında birleşmesi sevindiricidir. Kimse unutmasın ki MHP bu gibi durumlarda devletinin ve milletinin her zaman yanındadır. MHP bu ülkenin en son umududur" dedi.

Serkan BORLAK 

19 Temmuz 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

CENNET KUSU - SENEERDIR PKK VARDI CANIMIZI YAKTI NERDEYDINIZ NE KOTUK SEVDASI İÇİNMI VARSIN

Yanıtla . 0Beğen 19 Temmuz 15:10
02

HAKAN - BU DESTEKEMEYI KESKE PKKK İÇİNDE YAPSAYDINIZ YAZIK YAKIŞMIYOR

Yanıtla . 0Beğen 19 Temmuz 15:10
01

Remzi - Zamanında apo canisini asamadınız kıvırdınız bu günlere sayenizde geldik sizden bir cacık olmaz

Yanıtla . 0Beğen 19 Temmuz 15:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR