Pehlivan: Vergi affına karşıyım

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, Körfez Rotary Kulübü’nün yemekli toplantısında affa karşı olduğunu belirterek, Torba Yasa’nın tam anlamı...

BÜYÜT

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, Körfez Rotary Kulübü’nün yemekli toplantısında affa karşı olduğunu belirterek, Torba Yasa’nın tam anlamıyla af içermediğini söyledi.

İlimizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Körfez Rotary Kulübü önceki akşam Otel Asya’da gerçekleştirilen yemekli toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, KOTO Başkanı Halil İbrahim Keleş ve kulüp üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Kulüp Başkanı Tarık Orak yaptı. Orak, “Toplumda hepimizin bir görevi var, bu görevler bizden her zaman istenir. Yaptığımız sürece problem yok ama yapmazsak toplum sorgulamaya başlıyor. Benden size tavsiye Görev eğer üstlenildiyse, kaçınılmaması ve mutlak suretle yerine getirilmesi gerekir. Bilimi, aklı ve bilgeliği insanlık için kullanalım” dedi.

MATRAH ARTIRIMI
Toplantıda Kocaeli Daire Başkanı Yafes Pehlivan, 6111 sayılı yasa hakkında kulüp üyelerine bilgi verdi. Torba Yasası’yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Pehlivan, “Bu yasayı elimizden geldiğince herkese anlatmaya çalışıyoruz, bu yasa mükellefleri rahatlatacak, fakat bu yasa tamamıyla af değil. Affa karşıyım, yasadan yararlanmak isteyenler meslek mensuplarından, mali müşavirlerden yardım ve bilgi alsınlar. Bizim kapılarımız herkese sonuna kadar açık. Biz mükelleflere tepeden bakan bir kurum değiliz. Ayrıca biz hiçbir mükellefin matrah artırımı konusunda tavsiyede bulunmayacağız, bunu tamamen mükellefin seçimine bırakıyoruz” dedi.

09 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR