Ceyhan: Anahtar liste münferit olay

AKP'den önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleşen temayül yoklamasını değerlendiren İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, "Temayül yoklamasına büyük oranda k...

AKP'den önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleşen temayül yoklamasını değerlendiren İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, "Temayül yoklamasına büyük oranda katılım olmuştur. Pazar günü olmasına rağmen katılım oranı çok iyiydi. Umarız ki bu katılım 7 Haziran'daki güzel bir neticenin de habercisi olur. Anahtar listeler münferit olaydır" dedi.

 

AKP'de aday tanıtım programının ardından yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen temayül yoklamasını değerlendiren İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, "12 ilçemize ayrı olarak sandık kurduk ve yine her ilçe için ikişer kabin kurduk. Oylamada herhangi bir karışıklık da olmadı. Sonuç olarak ise, sabahtan akşamına kadar düzen ve disiplin içerisinde bir temayül yoklaması gerçekleştirildi. Pazar günü olmasına rağmen de yüzde 91'lik bir katılım sağlandı. Bu katılım teşkilattaki heyecanın da bir göstergesidir. Umuyoruz ki bu sonuç, 7 Haziran'daki güzel bir neticenin de habercisi olur" dedi.

 

"İSTİŞARE KURULU'NA OY KULLANDIRDIK"

Ceyhan, temayül yoklamasında il istişare kuruluna yer vermelerini de, "Partimize emek vermiş ve şu anda görevde olmayan kişilerden oluşan 150 kişilik bir il istişare kurulumuz var. Temayül yoklamalarında onlara da yer vermek istedik. Yanlış bilmiyorsak, ülke genelinde istişare kuruluna temayüllerde oy kullandıran tek teşkilat biz olduk. Bu heyete oy kullandırmanın heyecan ve gururunu da ayrı olarak yaşadık. Orada, yıllardır göremediğimiz ağabeylerimizin gelip oy kullandığını görmek benim için de ayrı bir mutluluk sebebi oldu" açıklamasında bulundu.  

 

"ADAYLAR KAMUOYUNA ÇALIŞSIN"

Milletvekili adayı belirleme sürecinde bir diğer aşama olan mülakatların ise 6 Mart itibari ile başlaması bekleniyor. Kocaeli teşkilatları için şu anda herhangi bir tarih belirlenmedi. Mülakatlar için aday adayları ile birlikte Ankara'ya gidecek diyen İl Başkanı Ceyhan, "Genel merkezimiz mülakat için her ile birer komisyon oluşturuyor. Biz aday adaylarımızla birlikte genel merkeze giderek mülakatlara katılacağız. Kendilerine sorulan soruların dışında temayülden çıkan sonuçlarda aday adayların karar defterine eklenecektir. Genel merkezimiz bu çalışmalar dışında kentlerde aday adayları ile ilgili kamuoyu araştırması da yapacaktır. Benim buradan aday adaylarına tavsiyem ise, hepsinin kamuoyuna yönelik çalışmalar yapmasıdır" açıklamasında bulundu.

 

"ANAHTAR LİSTELER MÜNFERİT OLAY"

Temayül yoklamasındaki anahtar liste olayına da açıklık getiren Ceyhan, anahtar listelerin münferit olacağını, 2-3 kişinin yaptığı listelerin partiye mal edilmemesi gerektiğini söyledi. Ceyhan, "Anahtar listenin bütün teşkilat da olduğunu zannetmiyorum. Öyle bir şey olacaksa il teşkilatı zaten yapardı. Biz aday adaylarımızın hak ve hukukunu koruduk. Zaten bunun için de aday tanıtım programımızı yaptık. Ben zannediyorum ki o kişiler listeden belirledikleri isimleri yazarak temayül yoklamasına gelmiş ve oylarını kullanmıştır" dedi. 

 

"SÜRECİ UZATMAYACAĞIZ"

İl kadın kolları başkanlığındaki süreç hakkında da konuşan Ceyhan, "Bu süreci biz de çok uzatmak istemiyoruz. İsimler ve bu göreve talip olacak arkadaşlar ile görüştükten sonra kadın kolları genel başkanımız ile de bir görüşme yapacağız. Ardından ismi kamuoyuna duyuracağız" dedi.

 

SANDIK YÖNETİMLERİ

7 Mart tarihinde ülke genelinde uygulanacak olan “Sandığa Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla proje uygulanacağını söyleyen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Kent genelinde 3548 sandık kurulmaktadır. Bu sandıklarda 9 kişilik yönetim kurulu oluşturulmuştur. Bu yönetimler her seçim döneminde yenilenmektedir. Bu yönetim kurulu o tarihte bir araya gelerek tanışma yapacaklar bununla birlikte o anı fotoğraflayıp partimizin internet sitelerine atılacak. Sandıklar her zaman bizler için çok önemlidir” değerlendirmesinde bulundu. Serkan BORLAK

02 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR