Dilovası Kaymakamlığı’ndan siyah akan dere açıklaması

Dilovası Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada; Kaymakamlığın gerekli incelemeleri yaparak konunun takipçisi olacağı ifade edildi.   Aç...

Dilovası Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada; Kaymakamlığın gerekli incelemeleri yaparak konunun takipçisi olacağı ifade edildi.

 

Açıklama şu şekilde:

11.03.2015 tarihli yerel ve ulusal basında yer alan “Dilovası’nda dereler simsiyah akıyor” başlıklı haberlere ait Dilovası Kaymakamlığı basın bülteni aşağıdadır:

Kaymakamlığımız 11.03.2015 tarihinden itibaren yerel ve ulusal basında yer alan “Dilovası’nda Dereler Simsiyah Akıyor” başlıklı haberlere ilişkin derhal ilgili ve sorumlu kurumlardan konu hakkında bilgi istemiş olup; alınan bilgiler aşağıda kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Buna göre,

Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün konu hakkında Kaymakamlığımıza gönderdiği 16/03/2015 tarih ve 3044 sayılı yazısı: “11.03.2015 tarihinde yerel basında yer alan “Dereler Simsiyah Akıyor” başlıklı haberi nedeniyle 11.03.2015 ve 12.03.2015 tarihlerinde tesiste yapılan incelemelerde; Arıtma tesisin deşarj deresi olan Hallaç Deresine arıtılmamış atık su deşarjı olmadığı ve haberlerde yer alan fotoğraflar arıtma tesisinin kurulmasından önce yağmur suyu ile akıntıyla açık kanalda toprak yüzeyde kalan siyahlıklar olduğu tespit edilmiştir. Gebze Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne Evsel ve Endüstriyel arıtma tesisi 23.02.2015 tarih ve 51348 sayılı atık su konulu Çevre İzni almıştır. Ayrıca Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün yazısı ile arıtma tesisi kurulmadan önce dere zemininde oluşan siyahlıklarında temizlendiği belirtilmiştir.” şeklindedir.

Dilovası ilçesinde olabilecek her türlü olumsuzluğun yakın takipçisi olacağımızı bildirir, Dilovası Kaymakamlığı olarak tüm halkımızın göstermiş oluğu çevre duyarlılığı için teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla ile duyurulur.

17 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR