Kartepe’de kanola BİTKİSİ TANITILDI

        Kartepe Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kanola tarımını tanıtmak ve ekimini yaygınlaştırmak amacıyla Uzunbey Mahallesi K...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kartepe Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kanola tarımını tanıtmak ve ekimini yaygınlaştırmak amacıyla Uzunbey Mahallesi Kirazoğlu bölgesinde kanola bitkisi için tarla günü düzenledi. Bu özel güne katılan Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, “Üreticimize kolaylık sağlayacak her türlü çalışmada biz varız” dedi.

 

KAYMAKAM DA KATILDI

Kirazoğlu bölgesinde düzenlenen programa Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yurt dışı programı nedeniyle katılamazken, etkinlikte Kaymakam Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlhan Özel, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, Uzunbey Mahallesi Muhtarı Hikmet Öztürk, müdürlük yetkilileri ve üreticiler hazır bulundu.

 

BİTKİ TANITILDI

Kanola tarımını tanıtmak ve ekimini yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen kanola tarla gününde ilçe müdürlüğü teknik personelleri Ziraat Mühendisi Yeliz Dede ve Mustafa Erdoğan, katılımcıları bilgilendirdi. İlçede kanola bitkisinin tarımsal üreticisi Soydanlar AŞ tarafından 200 dekarlık alanda ekimi gerçekleştirilen kanola bitkisini tanıtan teknik personel, “Yağlı tohumlu bitkiler grubundan olan kanolanın yağı çıkartıldıktan sonra geriye kalan küspesi de sarı renkli çiçekleri ile arıcılar içinde değerli bir bitki olan ve ayrıca biodizel olarak da kullanabilen bir bitkidir” dediler.

 

17 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR