AKP’de son gün

AKP’de aday adaylığı süreci bugün sona eriyor. İlyas Şeker dün aday adaylığı başvurusunu resmen yaptı. Heyecanlı olduğu gözlenen Şeker’e parti üyeleri...

BÜYÜT

AKP’de aday adaylığı süreci bugün sona eriyor. İlyas Şeker dün aday adaylığı başvurusunu resmen yaptı. Heyecanlı olduğu gözlenen Şeker’e parti üyeleri büyük destek verdi.

AKP İl Teşkilatı, dün hareketli saatler yaşadı. 12 Haziran tarihinde yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AKP’den aday adayı olmak isteyenler dün il teşkilatına giderek adaylık başvurusunda bulundu. Bugün sona erecek aday adaylığı başvuru süreci nedeniyle sabah saatlerinden itibaren başvurular kabul edildi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği ve İzmit Belediyesi Meclis Üyeliği’nden istifa eden İlyas Şeker ile Gölcük İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Mevlüt Demir’in de aralarında bulunduğu çok sayıda aday adayı dün resmi başvurusunu yaptı. İlyas Şeker’in aday adaylığı başvurusu sırasında partide heyecan yaşanırken, kalabalık bir partili grubu Şeker’e destek verdi.

33 KİŞİ BAŞVURUDU
Milletvekili aday adaylarının tanıtım toplantılarında teşkilatlarına çağrıda bulunan İl Başkanı Civelek, 12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde hedefimize ulaşacağız. 11 milletvekili adayımız belirlenecektir. Milletvekili aday adaylarının sayısının artması bizleri sevindirmektedir. Göreve gelmemiz sonrasında üye sayısı bakımından teşkilat olarak 46. sırada yer alıyorduk. Yeni üyelerimizde 18. sıraya yükseldik. Bizim hedefimiz birinciliktir. 25 Mart'ta yapılacak olan il başkanları toplantısına kadar bu hedefe ulaşacağız dedi. Civelek, başvuru yapan aday adayı sayısının 33 olduğunu söyleyerek, partilerine olan ilginin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

DEMİR GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI
Sabah saatlerinde başvuru için parti binasına gelen Mevlüt Demir aday adaylığı açıklamasında gövde gösterisi yaptı. Demir’e Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile bugün milletvekili aday adaylığını açıklayacak olan Nedim Arsal da destek verdi. Başvuru sonrası açıklama yapan Demir, 2001 yılını hatırlayın o zaman ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyordu. O zaman ülkemizde yangın vardı. AKP içerisinde yer alan sizler ellerinizle bu yangını söndürdünüz. Ülkemizin bu duruma gelmesi sizlerin eseridir. 12 Mart tarihini hatırlayın, muhtıranın verildiği tarihtir. 12 Eylül'de yolumuz aydınlanmıştır. Sizlerin verdiği destekle bu sağlanmıştır. 2004 yılında yerel kalkınma hamlesi başlamıştır. AKP'li belediyelerin yaptıkları halkımız tarafından görülmektedir dedi.

KADIN ADAYLAR ARTIYOR
AKP'deki bayan milletvekili aday adaylarının sayısı da giderek artıyor. Gebze’de ikamet eden Sevda İstif, milletvekili aday adaylığı dosyasını parti binasında İl Başkanı Mahmut Civelek'e teslim etti. Kadınların sesi olmak üzere yola çıktığını belirten İstif, Ülkemizin gelişin demokrasisinde yer almak istiyorum. Bunun için aday adayı oldum. Başbakanımız bayanların siyasette yer almasına büyük destek vermektedir. Bende elimden geldiğince bunu yapmak istiyorum dedi. AKP'den milletvekili aday adayları arasında Murat Keleş de katıldı. Engelli olan Keleş, başvuru dosyasını İl Başkanı Mahmut Civelek'e teslim etti. AKP’den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunanlar arasında Derince İlçe Nüfus Müdürü Suat Demir de vardı. Demir, başvuru dosyasını İl Başkanı Mahmut Civelek’e teslim ederek, kendisini basına tanıttı.

ŞEKER HEYECANLIYDI
Parti merkezinin meclis üyelerinin istifa etmemesi yönündeki tavsiye kararına rağmen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve İzmit Belediyesi Meclis üyeliklerinden istifa ederek aday olacağını ilan eden İlyas Şeker ise parti binasına kalabalık bir grupla geldi. Şeker, başvuru dosyasını İl Başkanı Mahmut Civelek'e teslim ederek, Siyasete 1990 yılında başladım. Refah Partisi'nde başlayan siyaset hayatım 2002 yılından beri AKP’de devam ediyor. 1994 yılından bu yana aralıksız belediye meclis üyeliği yapıyorum. Kentlerde uygulanan bütün projeler hakkında tecrübe edinme fırsatı buldum. Bu tecrübelerimi milletvekili olarak göstermek istiyorum. Milletvekili adayı olursam ve seçilirsem önceliğim Kocaeli olacaktır şeklinde konuştu. Adaylık başvuruları akşam saatlerinde de devam etti.

İLYAS ŞEKER KİMDİR?
1960’ta Erzurum’un Şenkaya İlçesi Esenyurt Köyü’nde doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği mezunu. 1984-86 yılları arasında da yüksek lisansı tamamladı. 3 dönem meclis üyeliği, 2 dönem de Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevlerini yaptı.

MEVLÜT DEMİR KİMDİR?
1 Ocak 1956 Muş doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.
Evli ve 4 çocuk babası. 2 dönem AKP Gölcük İlçe Başkanlığı yaptı.

SEVDA İSTİF KİMDİR?
1975 Giresun doğumlu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi
mezunu. Yerel yönetimler ve siyaset bilimleri doktorasını yaptı. İş
adamı Osman Zeki İstif ile evli.

MURAT KELEŞ KİMDİR?
1971 Erzurum doğumlu. Görme engelli. İmam Hatip Lisesi mezunu, evli 3 çocuk sahibi

SUAT DEMİR KİMDİR?
1966 Ağrı doğumlu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. 25
yıldır Kocaeli'de ikamet ediyor. 12 yıldır Derince Nüfus Müdürü olarak
görev yapıyor. Körfez Ağrılılar Dernek Başkanlığı yapıyor.

13 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR