21 yaşına giren Tüm Bel-Sen de bugün greve gidiyor

Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesi, dün düzenlediği basın açıklaması ile hem 21. kuruluş yıllarını kutladı hem de bugün gerçekleşecek olan greve destek verere...

BÜYÜT

Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesi, dün düzenlediği basın açıklaması ile hem 21. kuruluş yıllarını kutladı hem de bugün gerçekleşecek olan greve destek vererek greve gideceklerini kaydetti

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası(Tüm Bel-Sen) Kocaeli Şubesi, dün kuruluşlarının 21. yılını kutlayarak sendika binasında bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Tüm Bel –Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, eski şube başkanı Atanur Gökbudak, sendika yöneticiler, İsmail Hakkı Güven ve Güzide saatçi yer aldı. Açıklamayı yapan Tüm Bel –Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, “Ülkemiz emek, demokrasi, özgürlük ve barış güçlerine yönelik saldırıların her geçen gün daha da yoğunlaştığı bir süreçte sendikal haklar ve demokrasi mücadelemizde, 21. kuruluş yılımızı kutluyoruz” dedi. Karakuş, aynı zamanda bugün gerçekleşecek olan greve de destek vereceklerini belitti

‘YASAKÇI ZİHNİYETE HAYIR DEDİK’
Karakuş, “12 Eylül’ün yarattığı baskı ve örgütsüzleştirme ortamı içinde ilk başlarda resmi olarak tanınmayarak, sonrasında ise yasaklanarak engellenmeye çalışılan Sendikal mücadelemiz, bütün bu engellere karşı sürdürdüğü kararlı ve inatçı duruşuyla sadece sendikal hak ve özgürlükler alanında değil; ülkemiz emek, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesinin genelinde de yasakçı zihniyetin aşılmasına tarihsel bir katkı sağlamıştır.

TÜM BEL-SEN 21 YAŞINDA
İkram Mîhyaz, Cemal Çam, Elmas Yalçın, Şemsettin Kaymak gibi birçok yiğit mücadele arkadaşımızı bu uğurda yitirdik. Emek, demokrasi, barış ve özgürlükler mücadelesinde 21 yıllı geride bıraktığımız bu gün bizler için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadelemizi daha da ileri taşıma günüdür” dedi.

‘FAŞİZAN BİR YÖNETİM’
Karakuş, “Devletin tüm kurum ve kuruluşlarını denetimi altına alarak tek parti diktatörlüğü altında ülkeyi faşizan bir yönetim anlayışına doğru sürükleyen AKP iktidarının emek, demokrasi, barış ve özgürlük düşmanı saldırılarına her geçen gün bir yenisini eklediği böylesi bir süreçte tarihimizin bize öğrettiği susmak ve ya sinmek değil bir kez daha başkaldırıdır”

BİR GECEDE ÇIKARTILAN KARARNAĞMELER
“Çünkü soran, sorgulayan, eleştiren ve ya alternatif üreten herkesin asılsız iddialarla gözaltına alınıp, aylarca hatta yılarca cezaevlerinde tutsak eden; bir gecede çıkarılan kararnamelerle veya yasa değişiklikleriyle fiili ve meşru mücadelemizle kazandıklarımız başta olmak üzere bütün hak ve özgürlüklerimizi gasp etmek isteyen; grevli toplu sözleşme hakkımızı engelleyerek bizleri güvencesiz çalışma koşullarına, açlık sınırına yakın sefalet ücretlerine mahkûm etmek isteyenlere karşı tek yol mücadelemizi yükseltmektir” dedi.

TÜM BEL-SEN DE GREVE GİDİYOR
Karakuş, bugün gerçekleşecek olan grev hakkında ise greve katılacaklarını ve destek vereceklerini kaydetti. Karakuş, “21 yıllık mücadele tarihimizde olduğu gibi siyasal iktidarın saldırılarını her alanda yoğunlaştırdığı bu dönemde de emek, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesini güçlü ve kararlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor”.

‘BUGÜN BİZ DE GREVDEYİZ’
“Fiili ve meşru mücadelemizle kazandıklarımız başta olmak üzere gasp edilmek istenen bütün hak ve özgürlüklerimiz için bugün greve gidiyoruz. Hiçbir faşizan uygulamanın halkların emek, demokrasi, barış ve özgürlük taleplerini susturamayacağına inanan biz TÜM BEL SEN'liler, duymayan kulaklara, görmeyen gözlere inat bunu bir kez daha bir kez kanıtlamak için bütün ezilenleri bugün g(ö)revinde sesimize ses katmaya, gücümüze güç katmaya çağırıyoruz” dedi.

21 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR