İzmit’e yeni bir imam hatip lisesi

Yapımına başlanan İzmit Mehmet Akif Ersoy Anadolu-İmam Hatip Lisesi’nin tanıtımı önceki akşam Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeği ile yapı...

BÜYÜT

Yapımına başlanan İzmit Mehmet Akif Ersoy Anadolu-İmam Hatip Lisesi’nin tanıtımı önceki akşam Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeği ile yapıldı. Okulun 8 milyon 960 bin TL’ye mal olması bekleniyor. Temel atma töreni, Ramazan ayı sonrasında yapılacak.

İzmit Mehmet Akif Ersoy Anadolu-İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılacak olan okulun tanıtılması ve duyurulması amacıyla önceki akşam Antikkapı Restaurant’ta iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğine Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali yardımcısı Ali Sözen, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, AKP İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu, İmam Hatip Lisesi Müdürü Muharrem Aktaş, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, eski belediye başkanları Abdullah Köktürk, Halil Vehbi Yenice, Habip Sarman, Hikmet Karaaslan, milletvekili adaylarından Serkan Seyhan, Sami Çakır ve çok sayıda davetli katıldı.

DESTEK BEKLİYORUZ
Tanıtım programının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Şener İnce, “İnsana yapılan en büyük yatırım eğitim alanında olandır. İzmit’in Yeşilova bölgesinde 13 dönümlük arazi tahsis edildi. Bu projeyi bir hayırsever vatandaş kendi kızı için yapacağını taahhüt etmiş, bu yönde protokol de imzalamıştı. Fakat bundan vazgeçti. 30 kişilik dernek oluşturuldu. Bu akşamdan itibaren herkesin desteğini bekliyoruz” dedi. Işık, “Bu okulun yapılmasına büyük ihtiyaç vardır. Ben imam hatip lisesi mezunuyum. Kocaeli’de ciddi sayıda destek verecek insanımız var. En kısa sürede eğitim başlayacaktır” diye konuştu. Karaosmanoğlu ise, “Çocuklarımızın dini, maneviyatını öğrenmesi için imam hatip liseleri kuruldu. Destek vermezsek malımız temizlenmez. Destek vermeliyiz” şeklinde konuştu.

PROJENİN İÇERİĞİ
Projenin yüz ölçümü 8 bin 10 metrekare. Toplam 32 derslik, 300 kişilik pansiyon, 500 kişilik çok amaçlı salon, binaların genelinde bodrum+zemin+3 kat olarak ele alınacak. Projenin 8 milyon 960 bin 174 TL mal olması bekleniyor. Taban oturma alanı 2 bin 967 metrekare, toplam inşaat alanı 13 bin 448 metrekare olacak. Birinci etap olan 32 derslik ve 300 öğrencilik pansiyon binası 2011-2013 yılları arasında bitecek. İkinci etap 500 kişilik çok amaçlı salon ise 2014 yılında hizmete açılacak.

10 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR