Büyükşehir sağlık personelinin yüzü gülüyor

    BÜYÜKŞEHİR MECLİS SALONUNDA Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan 2014 yılı toplu iş sözleşmesi imza törenine Büyükşehir Belediye Başk...

BÜYÜT

 

 

BÜYÜKŞEHİR MECLİS SALONUNDA

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan 2014 yılı toplu iş sözleşmesi imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk, Sağlık İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bülent Gökmen, ve Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar ile sözleşme kapsamındaki Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi çalışanları katıldı.

 

BAŞKANDAN İKİNCİ MÜJDE

Başkan Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada işçinin alın teri kurumadan hakkının verilmesi gerektiğini belirterek “Vicdanımız rahat. Doğu bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Adaletin olmadığı yerde huzur da olmaz. Şirketlerde çalışan arkadaşlarımızın da durumlarını inşallah düzelteceğiz.”dedi. Başkan Karaosmanoğlu sözleşme kapsamındaki 161 personele bir defaya mahsus olmak kaydıyla geçmişe dönük alacaklarına istinaden 2 bin lira para vereceklerini de müjdeledi.

 

İŞÇİNİN ALACAĞI YOK

Son 10 yıldır belediye işçisi maaş ödemelerinde en ufak bir gecikme yapmadıklarını kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, “Biz de adamına göre muamele yok. 12 ilçe belediyemiz de çalışanlarına borcu olmayan kurumlar haline geldi”diye konuştu.  

 

BÜYÜKŞEHİR SAĞLIKLI BİR BELEDİYE

Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Öztürk ise günün şartlarına göre güzel bir sözleşme imzaladıklarını söyleyerek “Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun bun da çok büyük katkısı var. Büyükşehir Belediyemizin sağlıklı bir belediye olduğunu bir kez daha gördük”dedi.İki sendika temsilcisi  Gökmen ve Uyar da çalışanın beklentilerini karşıladığını söyledikleri sözleşmeden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Konuşmaların ardından sözleşme Başkan Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yazıcı ve Öztürk arasında imzalandı.

10 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR