Kadıköy Kapalı Pazarı’nı AKP’li Haldız yapacak!

  AKP’nin kurucu il yöneticisi, Özgür Kocaeli Gazetesi sahibi Macit Haldız, ilimizdeki büyük ihaleleri kazanmaya devam ediyor. Nuh Çimento Okulu, KOTO...

 


AKP’nin kurucu il yöneticisi, Özgür Kocaeli Gazetesi sahibi Macit Haldız, ilimizdeki büyük ihaleleri kazanmaya devam ediyor. Nuh Çimento Okulu, KOTO binası,  Yıldız Konutları, Yeni Gölcük Yolu üzerinde inşaatına başladığı Sabancı AVM’den sonra bir büyük ihale daha aldı.  Macit Haldız’ın sahibi olduğu Haldız İnşaat, Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkartılan İzmit Kadıköy Mahallesi’nde 58 bin 400 metrekare alan üzerinde yapılacak 7 katlı 388 adet kapalı pazarının ihalesini 23 milyon 250 bin liraya kazandı.


7 KATLI 388 KAPALI PAZAR ALANI OLACAK

AKP kurucu eski yöneticilerinden Özgür Kocaeli Gazetesi sahibi Macit Haldız, ilimizdeki büyük ihaleleri kazanmaya devam ediyor. Nuh Çimento Okulu, KOTO binası, Yıldız Konutları, Yeni Gölcük Yolu üzerinde inşaatına başladığı Sabancı AVM’den sonra şimdi de Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkartılan İzmit Kadıköy Mahallesi’nde 58 bin 400 metrekare alan üzerinde yapılacak 7 katlı 388 adet kapalı pazar alanı bulunan kapalı pazar binası ihalesini kazandı.


23 MİLYON LİRAYA YAPACAK

Kapalı Pazar ihalesi geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi. İhaleye 15 firma teklif verdi. Tekliflerin değerlendirilmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi, yasal sürenin dolmasının ardından  işi, ihalede 23 milyon 250 bin TL ile en düşük teklifi veren Haldız firmasına verdi. Firma, yer tesliminden sonra önümüzdeki günlerde kapalı pazar alanı inşaatına başlayacak. Pazar inşaatının 2 yılda tamamlanması bekleniyor.

HEM PAZAR HEM DE OTOPARK

Yapımını Haldız firmasının üstlendiği kapalı pazar binası 58 bin 400 metrekare alan üzerinde yapılacak. 7 katlı, 388 adet kapalı pazar yerinin bulunduğu kapalı pazar binasının bodrum katında kamyon ve minibüsler için 140 araçlık, 2, 3, 4 ve çatı katlarında ise binek araçlara ait 920 araçlık otopark yer alacak. Tesiste 8 adet balıkçılar için yer bulunacak. Ayrıca zemin katta bin 287 metre kare alanlık 3 işyeri, restoran ve büfe de bulunacak.
 

İHALEYE KATILAN FİRMALAR VE TEKLİFLERİ

-Haldız İnşaat ve Otomotiv:  23 milyon 250 bin TL

-Mesut Tandoğan-İlke Yapı:  23 milyon 640 bin TL,

-Menteş İnşaat-ACS İnşat:    24 milyon 890 bin TL,

-Nas İnşaat Şirketi:                26 milyon 880 bin TL.
-Arıtaş Mühendislik Şirketi:      27 milyon 400 bin TL,

-Saryapı İnşaat Şirketi:           28 milyon 761 bin TL,      

04 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR