Barınma Merkezi hayat kurtarıyor

        Büyükşehir Belediyesi’nin muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişiler için hayata geçirdiği Barınma Merkezi hayat kurtarmaya devam ediyor. Körfez ilçedek...

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişiler için hayata geçirdiği Barınma Merkezi hayat kurtarmaya devam ediyor. Körfez ilçedeki bir şantiyede mermer ustası olarak çalışan Süleyman Zülam (55), yaşadığı hastalığın ardından çalışamayacak duruma gelince Barınma Merkezi’nin misafiri oldu. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Barınma Merkezi görevlileri tarafından hastaneye götürülerek tedavisine başlanan Zülam’ın her ihtiyacı karşılanıyor.

 

EKMEK PARASI İÇİN GELDİ

Süleyman Zülam, 55 yaşında bir mermer ustası. Tekirdağ’dan ekmek parasını kazanmak için sanayi kenti Kocaeli’ne gelmiş ve Körfez ilçede bir şantiyede mermer ustası olarak çalışmaya başlamış. 8 ay önce rahatsızlıklarından dolayı hastaneye giden Zülam, yapılan tetkiklerin ardından akciğer kanseri olduğunu öğrenmiş. Mermer ustasının, Kocaeli Devlet Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde kemoterapi tedavisine başlanmış.

 

SOL KOLUNA FELÇ İNDİ

Ancak bir yandan tedavi, bir yandan da çalıştığı ağır işe dayanamayınca Zülam baygınlık geçirdi. Sol koluna felç inen ve çalışamaz hale gelen Zülam, Büyükşehir Belediyesi’nin Barınma Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi’ne başvurdu. Merkez görevlilerinin sahip çıktığı Süleyman Zülam’ın hastane işlerini de sosyal hizmetlerin uzmanları takip ediyor. Talihsiz adamın beyninde de tümör bulunduğu tespit edildi. Hastanede kaldığı dönemde ise yine merkezde kalan M. Haluk Ergin isimli şahıs kendisine refakat ediyor.

 

AĞIR ÖZÜRLÜ RAPORU

Öte yandan Süleyman Zülam için sağlık kurulundan yüzde 98 ağır özürlü raporu alındı. Şimdi ise Zülam’ın bir rehabilitasyon merkezine yerleştirilmesi için kurumlar arası görüşmeler yapılıyor. Ayrıca Zülam’ın tüm ihtiyaçları da yine merkez tarafından karşılanıyor. Yaşadığı tüm hastalıklarla mücadele eden Süleyman Zülam, “Beni merkeze kabul etmeseydiniz, belki de şimdi hayatta olmazdım. Bana el uzattınız, çok teşekkür ederim” diyor.

19 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR