Kuşkan: Vali Konağı için harcanan para israftır

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İl Genel Meclis üyeleri ile bir araya gelerek hem elektrik ve doğalgaza gelen zamları eleştirdi, hem de Vali Konağı tadi...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İl Genel Meclis üyeleri ile bir araya gelerek hem elektrik ve doğalgaza gelen zamları eleştirdi, hem de Vali Konağı tadilatı için harcanan paranın israf olduğunu belirterek, tepkisini dile getirdi.

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan dün il binasında, İl Genel Meclis üyelerinden Ahmet Uzun, Nurhan Atalay, Ahmet Hilmi Elmas ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ali Hayanalı ile bir araya gelerek bir basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP yönetiminden ve İl Genel Meclis üyelerinden yoğun katılımın olduğu açıklamada, 1 Nisan tarihinde elektrik ve doğalgaza gelen zamlar eleştirilirken, Vali Konağı tadilat çalışmaları için harcanan paranın israf olduğu da dile getirildi.
TOPLAM 1.811.256 LİRA
Kuşkan, “Vali Konağı tadilat işlerine 1.295.657,53 lira, Vali Konağı dekorasyon ve mobilyalarına ise 515.599,72 lira harcama yapılmıştır. Oysa Valilik Konağı, Kültür Tepesi Projesi kapsamında kaldırılması düşünülen bir gayrimenkuldür. Yıkılması düşünülen bu konak için toplam 1.811.256 lira çöpe atılmıştır” dedi. Elektrik ve doğalgaz zamlarına da değinen Kuşkan, 1 Nisan sabahı itibariyle doğalgaz faturalarının 18,7, elektrik faturalarının ise yüzde 9,3 zamlandığını hatırlatarak, “Hükümetin zamlarla ilgili açıklamaları adeta 1 Nisan şakası gibi” dedi.
VALİ PARAYI TAHSİL ETMELİ
Ardından söz alan Ahmet Uzun da Vali Konağı hakkında görüşlerini açıklayarak, “İl Genel Meclisinin 2011 Denetim Komisyon Raporu geçtiğimiz gün İl Genel Meclisinde görüşüldü. Vali Bey’in makam odası tefrişatına, yeni vali konağı yaptırılması gerektiği halde 3 milyon lira harcanmıştır. Halkın vergileriyle toplanan bu parayı en çok koruması gereken kişi vali olması gerekirken, Vali Bey bu parayı çöpe atmıştır. Bizler halk adına bu gereksiz harcamanın Vali Bey tarafından tahsil edilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
BAKANLIK BÜTÇESİNDEN 500 LİRA
Vali Bey’in bu yanlışlığı Nihat Ergün ile birlikte yaptığını da sözlerine ekleyen Uzun, “Çok yakın zamanda bu makam için Bakanlık bütçesinden 5 yüz bin lira aktarılmıştır. Vali Bey, Nihat Ergün ve AKP’li meclis üyelerimiz de bu yanlışlığa alet olmuşlardır. Biz CHP’liler olarak bu konuyu Yargı’ya götüreceğiz. Makam ve mevkiin ne olursa olsun devletin parasını çarçur etmeye hakkınız yok” dedi.

05 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR