Körfezimizi yemyeşil bir gerdanlıkla süslüyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince ile Körfez ilçelerini sahilden birleştirecek olan projede incelemelerde bulundu. Kı...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince ile Körfez ilçelerini sahilden birleştirecek olan projede incelemelerde bulundu. Kısa süre önce yapımına başlanan ve hızla devam eden sahili boydan boya dolaşan Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Körfezi’ni yemyeşil alanlar ve kumsallarla bir gerdanlık gibi süslemeye kararlı olduklarını söyledi.
 
KÖRFEZ İLE DERİNCE SAHİLLERİ
Başkan Karaosmanoğlu, Derince 60 Evler ile Körfez Tütünçiftlik’i sahilden birleştirecek olan düzenleme çalışmalarını yerinde denetledi. Körfez Yarımca Sahil Düzenlemesi çalışmalarını da inceleyen Başkan Karaosmanoğlu’na Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve Büyükşehir Park Bahçeler Müdürü Cenan Turan eşlik etti. Başkan Karaosmanoğlu, incelemeleri sırasında projelerle ilgili detaylı bilgi aldı.
 
HALKIMIZLA KÖRFEZDE DENİZE GİRİYORUZ
Başkan Karaosmanoğlu, göreve geldiklerinde kaderine terk edilmiş, adeta küsmüş bir İzmit Körfezi’yle karşılaştıklarını hatırlatırken, yaptıkları sahil düzenlemeleriyle iki sevgiliyi yani Kocaeli halkıyla denizi buluşturduklarını ifade etti. İzmit Körfezi’ndeki bazı sahillerde plajlar yaptıklarını ve artık denize girilmeye başlandığını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bu yaz halkımızla birlikte Karamürsel’deki plajlarımızda denize girdik. Yaptığımız sahil düzenlemeleriyle hedefimiz İzmit Körfezi’ni yeşil alanlar ve kumsallarla bir gerdanlık gibi süslemek ve körfezin her yerinden denize girilebilecek bir hale getirmektir’’ açıklamasını yaptı.

27 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR