Civelek“MHP ve CHP ideolojisini kaybetti”

        AKP İl teşkilatının 69’uncusunu düzenlediği danışma meclisi toplantısı dün gerçekleşti. Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen ve Bilim, Sanayi ve...

 

 

 

 

AKP İl teşkilatının 69’uncusunu düzenlediği danışma meclisi toplantısı dün gerçekleşti. Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın son anda katılamayacağı belirtilen toplantıda AKP milletvekilleri Sibel Gönül, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe başkanları ve partililer hazır bulundu.

 

HER YER KALEMİZ 

Danışmada divan heyeti ise Şahin Talus, Müge Olşen, Meryem Kanpara ve Emre Kahraman’dan oluştu. Toplantının açılışında konuşan il başkanı Mahmut Civelek, Türkiye ve Kocaeli’de partilerinin karnesinin çok iyi olduğunu söyleyerek, “Her yer AKP’nin kalesi. Önümüze çok önemli bir seçim var. Türkiye’mizi ileriye taşıyacak dünya lideri seçilecek” şeklinde konuştu.

 

TEMELİ OLMAYAN ÇATILAR

“Biz adayımızdan çok eminiz” diyerek sözlerini sürdüren Civelek, “Çatıda dolaşanlar var bir de. Temeli olmayan çatılarda dolaşırsanız düşersiniz. MHP ve CHP’nin ideolojisini de kaybettiğini düşünüyoruz. Çıkardıkları adaylara baktığımızda eksen kayması yaşadıklarını anlıyoruz. Seçilmiş bir cumhurbaşkanı istiyoruz” dedi.

 

SANDIĞA SAHİP ÇIKIYORUZ

12 yılda Türkiye’nin hükümetleri döneminde önemli kazanımlar sağladığını söyleyen Civelek, şöyle konuştu: “12 yıldan beri Türkiye nereden nereye geldi. CHP’ye sesleniyorum. Adayları bu partinin fikirlerine ters. Bir kitapçık hazırladık. Sloganımız ‘Çankaya yolunda millet yanında.’ Sandığımıza sahip çıkıyoruz. Kitapçıklarımız tüm ilçelere ulaştırılacak. Ramazan’da sokak iftarlarında olacağız” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ ÖRNEK

Ardından söz alan İlyas Şeker ise, mecliste yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, “Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları örnek gösterildi. Bu başarı sadece İbrahim Karaosmanoğlu’nun değil, tüm teşkilatın başarısıydı. Tüm belediyelerimizi ak belediyelerle tanıştıracağız” dedi.

 

CHP’DE ÇATIRDAMA

Çatının ismi konusunda ittifak oluşmadığını da dillendiren Şeker, “Çatının kim olduğu belli değil. CHP’nin içinde de çatırdama başladı. Bu isimden dolayı CHP içinde rahatsız olanlar var. Çalışmamız lazım. Ramazan programlarımızı dolu dolu yapmalıyız. 30 Mart yerel seçimlerinde enerjimizin büyük kısmını kendi içimizde harcadık. Böyle olmasaydı sonuç farklı olabilirdi” ifadelerine yer verdi.

 

YENİ BİR SINAV

Daha sonra konuşan Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Kocaeli teşkilatlarına övgüler dizdikten sonra “Yeni bir sınava giriyoruz. Bu sınavda proje yerine ülkenin geleceğini tarif edeceğiz. Nasıl ve kiminle yürüyeceğimiz belli” dedi.

 

MANEVRA YAPIYORLAR

Son olarak söz alan İbrahim Karaosmanoğlu da se dinamo gibi hem çalışıp hem de enerji üreteceklerini belirterek, “Sandığa sahip çıkacağız. Bazıları her türlü manevrayı yapıyor. Bu da bizim gücümüzden kaynaklanıyor. Bunların bir hastalığı var, o da kıskançlık. Bireysel dertlerimizi geride tutacağız” diyerek sözlerini noktaladı. Programın devamı basına kapalı devam etti.

22 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR