KOTO ailesi 2015’i birlikte uğurladı

Haberin fotoğrafları için tıklayınız Programda konuşan Başkan Murat Özdağ, “Odamız, her bir üyesinin emeği ve desteğiyle başarılı projeler hayata...

Haberin fotoğrafları için tıklayınız

Programda konuşan Başkan Murat Özdağ, “Odamız, her bir üyesinin emeği ve desteğiyle başarılı projeler hayata geçirdi. Hak edilmiş tüm tebrikler hepimizin” dedi.

 

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nın meslek komiteleri ile istişare etmek üzere düzenli olarak gerçekleştirdiği müşterek komite toplantılarının sonuncusu geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. The Ness Otel’de düzenlenen 2015 Yılı 2. Müşterek Meslek Komite Toplantısı’na 250’yı aşkın komite ve oda üyesi katıldı.

 

KALABALIK HEYET

Toplantıda konukları KOTO Başkanı Murat Özdağ, Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, yönetik kurulu üyeleri; Fuat Berna, Yusuf Ziya Uludüz, Murat Altun, Yusuf Koçak, Hüseyin Cahit Akyol, Mehmet Temizel, meclis üyeleri; Alp Kayalar, Volkan Yılmaz, Avni Arıcan, Hasan Kanca, Mikail Kayacı, Hakkı Özkan, Osman Özdemir, Murat Barış, Mustafa Balaban, Ali Polat, Hasan Uğur Aydın, Vezir Kara, Abdülmelik Kalay, Cafer Kozluca, Bünyamin Dal, Hüseyin Gezer, Bahattin Karaaslan, Adnan Uçar, Baturhan Üretürk, Hasan Çiçek, Halil Baylam, Tolga Ok, Ali Karslı, Yusuf Erenkaya, Mehmet Yıldırım, Okan Oktay, İsmail Uslu, Aykut Çavuş, Volkan Kavşut, Mehmet Özkum, Oktay Erişken, Medet Aydın, Mustafa Tırpan ile birlikte ağırladı.

 

“SİZ BAŞARILI OLURSANIZ ÜLKE BAŞARILI OLUR”

İki oturumda gerçekleşen toplantının ilk bölümünde dünyanın ilk düşünce ve Türkiye’nin ilk aile koçu Münir Arıkan, ‘Düşünce ve Motivasyon’ konulu seminer verdi. Türkiye ve dünyadan örnekler vererek KOTO ailesine zaman zaman tebessüm ettiren Arıkan, motivasyonun önemine değinerek, “Kendini motive edemeyeni, kimse motive edemez. Bir liderin en önemli görevi, liderlik yaptığı insanların motivasyonunu yüksek tutmaktır. Çünkü motivasyon bir insanı belirli bir amaç içinde harekete geçiren güç demektir. Sizler çok önemli görevdesiniz ve motivasyonunuzu her zaman yüksek tutmalısınız. Siz başarılı olursanız ülke başarılı olur” dedi.

 

2 YIL DEĞERLENDİRME FİLMİ

İkinci bölümde ise KOTO’nun 2 yılda yaptığı çalışmaların detaylarıyla anlatıldığı filmin ilk gösterimi yapıldı. ‘Biz büyük ve güçlü bir aileyiz’ temasıyla hazırlanan filmde, KOTO Akademi’den kentin fuar merkezi haline gelebilmesi için düzenlenen fuarlara, yurt dışı ve yurt içi iş programlarından, Özel KOTO AOSB Teknik Koleji’ne kadar, odanın Türkiye’ye örnek olan uygulamaları paylaşıldı.

 

“BİR KENTİN ABİSİ OLMAK KOLAY DEĞİLDİR”

Film gösteriminin ardından konuklarına hitap eden Başkan Özdağ, yaşama veda eden KOTO eski meclis başkanlarından Şaban Sarıgülle’yi anarak konuşmasına başladı. Özdağ, “Şaban ağabeyimizin sayısız hizmetlerine şahit olduk, kendisini örnek aldık. Bir kentin ağabeyi olabilmek kolay değildir. Bizlerde yeri hep ayrı kalacak Şaban ağabeyimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“TÜM TEBRİKLER HEPİMİZİN”

Tanıtım filminde anlatılan başarıların, KOTO yönetim kurulu, meclisi, komiteleri ve üyelerinin desteğiyle gerçekleştiğine vurgu yapan Başkan Özdağ, “Odamız, her bir üyesinin emeğiyle bugünlere geldi. Hak edilmiş tüm tebrikler hepimizin. KOTO olarak öncelikli hedefimiz; kent ekonomisinin geliştirilmesi, istihdamın ve ihracatın artırılması, kentin ekonomik potansiyelinin etkin biçimde geliştirilmesi, oda üyelerine ve kente daha kaliteli hizmet vermesinin sağlanmasıdır. Üye odaklı çalışmalarımızı hükümet, vilayet, belediye, oda ve borsalarla hep birlikte gerçekleştirmek en önemli görevimizdir” dedi.

 

“KOMİTELERİMİZ ÜYELERİN SESİDİR”

Konuşmasının sonunda 2016 yılı temennilerini de paylaşan Başkan Özdağ, şöyle konuştu: “2015 yılı içerisinde hükümetin kurulması, ekonomik ve diğer alanlarda yapısal dönüşüm ve reformların gerçekleştirileceğine ilişkin ümidimizi artırmaktadır. Fikri Işık'ın yeniden bakan olması ilimize dönük teşviklerin artırılması ve desteklerin sağlanmasında katkı yapacaktır. 2016 yılı için bir önceki yıldan daha fazla çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz ve bu doğrultuda tüm programlarımızı yapıyoruz. Dünyayı iyi okuyup ticaret erbabımızın buna uygun pozisyon alması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Komitelerimiz üyelerimizin sesidir” dedi. Başkan Özdağ’ın konuşmasının ardından program, soru-cevap formatında devam etti. Moderatörlüğünü Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Doç. Dr. Oktay Koç’un üstlendiği bölümde komiteler soru, görüş ve önerilerini aktardı.

31 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR