Bunlar hoş şeyler değil

Tek kişiye endeksli yönetim modellerinin başarıya ulaşma şansı oldukça az. Kurumsallaşma ve öz sermaye yani alt yapıya yatırım yapmayan kulüpler bir...

Tek kişiye endeksli yönetim modellerinin başarıya ulaşma şansı oldukça az. Kurumsallaşma ve öz sermaye yani alt yapıya yatırım yapmayan kulüpler bir gün dibi görecekler. Yakın tarihte Suadiye, Maşukiye ve Arslanbey örnekleri bulunuyor. Bir zamanlar amatör ligleri sallayan bu kulüplerin yerinde şimdi yeller ediyor.

 

BİNBİR GÜÇLÜKLE AYAKTA KALIYORLAR

Geçen sezon olduğu gibi bu sezon öncesinde de liglerde mücadele edemeyecek olan kulüpler bir bir kendilerini deşifre ediyor. Yeni sezonu açtıktan sadece 24 saat sonra Süper Amatör Lig'e giremeyeceğini açıklayan Şirinspor, başkanının zor durumda kalması üzerine tarihinde  ilk kez çıktığı BAL'dan çekilen Başaranspor, Mustafa Şener'in yıllardır tek tabanca ayakta tuttuğu MAP Şenerspor'un bu sezon lige giremeyeceğinin konuşulması hoş şeyler değil. 

 

YENİLERİ DE EKLENEBİLİR

Bu takımlara yenilerinin eklenilmesinden endişe ediliyor. Geçen sezon yarım milyon lira harcandığı ileri sürülen Kartepe Belediyespor'un yeni sezon öncesi hiç bir transfer yapmaması, yönetici Sami Tarakcı'nın kulüp ile olan bağlantısını koparması ve gençlerle yoluna devam edilecek olması, Gölcük Gençlerbirliği'nin için tehlike çanlarının çalması, geçen sezon 2. Küme'den 1. Küme'ye çıkan Sedaş Tekspor'un direkten dönmesi ve son anda lige devam etme kararı alması bazı tartışmaları da beraberinde getiriyor.

 

ÇOK TAKIM MI, AZ AMA ÖZ TAKIM MI..?

Maddi krizler nedeni ile ligden çekilen kulüplerin yanı sıra, bir tarafta futbolcu başına yıllık ortalama 15-20 bin lira veren kulüpler, diğer yanda aynı ligde mücadele etmesine karşın futbolcusuna maaş bile veremeyen kulüpler... Peki nasıl olmalı..? Amatör kulüplerimizin uzun süre yaşayabilmesi için hangi örnek kulüpleri rol model alması, hangi çalışmaları yapmaları gerekiyor..? Gerçek olan şu ki, sadece profesyonel değil, amatör kulüplerimiz de her geçen gün geriye gidiyor. Şimdi soruyoruz... Çok takım mı, az ama öz takım mı..?

Erdem ÖVÜÇ

13 Ağustos 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR