Hüseyin Erol’un arkasında iktidar gücü var

CHP İzmit İlçe Örgütü’nde kongre süreci yaklaştıkça adaylar arasındaki yarış kızışıyor. Fethi Güven ve mevcut adaylardan Ömer Akın’ı destekleyen Hasan...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Örgütü’nde kongre süreci yaklaştıkça adaylar arasındaki yarış kızışıyor. Fethi Güven ve mevcut adaylardan Ömer Akın’ı destekleyen Hasan Çelik arasındaki sürtüşmeler sonrasında şimdi de Selman Yıldırım, dün adaylık açıklamasını yapan eski il yöneticisi Hüseyin Erol’a yüklendi. Mevcut durumu değerlendiren ve çeşitli açıklamalarda bulunan Yıldırım şöyle konuştu;
İSTEKLER ÖN PLANA
ÇIKMAYA BAŞLADI
“İlk günlerde çok iyi ve geniş bir çatımız vardı ancak zaman içerisinde istekler ön plana çıkmaya başladı ve çatıda sorunlar çıkmaya başladı. Bunların üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Biz adaylığımızla birlikte aynı zamanda riske de giriyoruz çünkü ticaretle uğraşıyoruz. En verimli dönemimdeyim ben. Bu dönemde ticarette başarılı olursam, ileride çocuklarım rahat yaşayacaklar.
DİĞER BAŞKAN ADAYLARI
CHP’YE BİREYSEL BAKIYORLAR
Ticari yaşamımızı boş bırakırsak da ilerisi için sıkıntılar yaşayacağız. Ben bunu göze alıyorum ve partim için riske giriyorum. Ben bu verimli dönemimi parti için kullanmak istiyorum. Şu anda aday olan arkadaşlarımızın bakışı maalesef bizim gibi değil. Mevcut adaylar maalesef biraz daha bireysel bakıyorlar CHP’ye.
FEDAKARLIK ÖRNEĞİ GÖSTERİYORLAR
Ben hiçbir adayı kötülemiyorum. Kötülemeyi de doğru bulmuyorum. Böylesi bir dönemde insanı ipe götürürler. Böyle baskıcı bir dönem yaşıyoruz. Böyle bir dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek isteyen arkadaşlarımızı ben çok önemsiyorum. Büyük bir fedakarlık örneği gösteriyorlar. Ben bu pencereden bakıyorum ancak arkadaşlar bana bu şekilde bakmıyorlar.
TİCARETLE UĞRAŞMAM DAHİ
SUÇ UNSURU SAYILIYOR
Bizim ticaretle uğraşmamız dahi parti içerisinde neredeyse bir suç unsuru durumuna geldi. Parti dışı ilişkilerimiz suç olmaya başladı. Kimileri gazete gazete dolaşıp dedikodu yapmaya başladı. Bunlar doğru değil. Bizim bir sosyal hayatımız da var. Tek hayatımız siyasetten ibaret değil. Sanki CHP’ye yakışmayan bir siyasetçi gibi beni dışarıya tanıtmak doğru değil.
SİYASETTE YENİ DEĞİLİM
Ben siyaseti seviyorum ve siyasette yeni değil. 20 yaşımdan beri bu partinin bir neferiyim, üyesiyim. Birçok mevkide görev yaptım. 2005 itibari ile partide hiçbir görev almadım. 2005 yılında İzmit ilçe başkanlığı görevinden alınmıştım. Şimdi adaylık açıklamamda hiç beklemediğim bir tablo ile karşılaştım. Ben öylesi bir tabloyu Sefa Sirmen’in il başkanlığı adaylığında görmüştüm sadece. Çok muazzam bir kitle vardı.”
ÖMER HAZER ADAY
OLSAYDI, BENİ ZORLARDI
Mevcut adaylar arasında kimseyi rakip olarak görmediğini belirten Yıldırım şöyle devam etti; “Eğer Ömer Hazer aday olsaydı beni o zorlardı ancak şimdi makas oldukça açık. İttifak olup olmayacağını bilmiyorum ama Hüseyin Erol ilden destek alıyor. Arkasında iktidar gücü var. O rakibimiz olabilir. Bir de Devrim arkadaşımız bizi zorlayabilir. Herkes rakiptir ama bizi Hüseyin Erol ve Devrim Yıldız az da olsa zorlayabilir. Diye düşünüyorum.
HURŞİT GÜNEŞ, EROL İÇİN
KÖY KÖY DOLAŞIP OY İSTİYOR
Sonuçta Hüseyin Erol’un arkasında il başkanı ve milletvekilleri var. Haydar bey “Benim il başkanım Yalçın Kuşkan” dedi: İl başkanı da Hüseyin Erol’u destekliyor. Bununla birlikte Hurşit bey köy köy dolaşıyor, Hüseyin Erol’un adaylığı için delegelerle görüşüyor. Cumartesi Pazar bütün köyleri gezdi. Delegelerle konuşmuş kendisi.”
KİM ÖNE ÇIKARSA
O İL BAŞKAN ADAYIMIZDIR
İl başkanlığı için henüz bir aday belirlemediklerini ve amaçlarının partiyi iktidar yapmak olduğunu belirten Selman Yıldırım; “Biz partimiz için mücadele ediyoruz. Şu anda şu il başkanı adayımızdır demek doğru değil. Buna il delegesi arkadaşlarımız karar verecekler. Kim öne çıkıyorsa o il başkan adayı olur. Biz şu ismi istiyoruz demeyeceğiz” dedi.
GÖREVDEN ALINMAM
SÖZ KONUSU OLAMAZ
Açıklamalarına, göreve seçilmesi halinde genel merkez tarafından görevden alınacağı yönündeki iddiaları cevaplandırarak devam eden Selman Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile olan hukukundan bahsetti ve görevden alınmayacağını ifade etti. Kendisini yıpratmak isteyenlerin bu tarz dedikoduları çıkardığını belirten Yıldırım şu ifadeleri kullandı; “Biz demokratik bir tüzük ile yönetiliyoruz. Eğer tüzüğe aykırı bir davranışımız olursa görevden alınabiliriz. Parti suçu işlersek görevden alınabiliriz. Ancak olmaz öyle bir şey.
KEMAL BEY İLE
BİRLİKTE ÇALIŞTIK
Ben Kemal bey ile 2004 kurultayından beri birlikte çalışıyorum. Ben ilçe başkanı iken biz 5 il başkanı, 25 ilçe başkanı ve milletvekilleri ile Zülfü Livaneli’yi Deniz beyin karşısına aday yapmak için çaba sarf ettik ancak sonra Deniz bey ile Mustafa Sarıgül yarıştı. Kemal bey ile böyle bir hukukumuz var. Durduk yere neden alsın beni görevden? Bunlar bizi yıpratmak için, psikolojik baskı kurmak için yapılan dedikodulardır.”

24 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR